26.04.2022 - 15:00

У Полтаві вшанували пам’ять жертв аварії на Чорнобильській атомній електростанції

Сьогодні – рівно 36 років від того дня, коли сталася трагедія на Чорнобильській атомній електростанції – найбільша наразі техногенна катастрофа в історії людства. У ці роковини в Україні вшановують пам’ять жертв аварії на ЧАЕС, у світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.

У Полтаві сьогодні вшанували подвиг тих, хто ціною власного життя й здоров’я рятував людство від радіації. Захід відбувся біля пам’ятного знака жертвам Чорнобильської катастрофи. Представники громадських обʼєднань ветеранів-ліквідаторів і постраждалих унаслідок аварії на ЧАЕС, керівництво області, освітяни й учнівська молодь поклали квіти до монумента, повідомили в облвійськадміністрації.

Для довідки. У подоланні наслідків аварії на Чорнобильській АЕС узяло участь понад 600 тис. осіб. Із Полтавщини в зону катастрофи було направлено близько 300 співробітників пожежної охорони, 600 медпрацівників, 1000 представників підрозділів внутрішніх справ. Найбільше й найтриваліше навантаження під час ліквідації аварії витримали військовослужбовці. У Полтавській області у квітні-травні 1986 року було призвано на військові збори понад 7 тис. військовозобов’язаних. Представники всіх структурних підрозділів, які забезпечували життєдіяльність області, брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Чимало отримали високу дозу опромінення. Нині в нашому регіоні проживають близько 19 тис. громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах