13.06.2021 - 23:38

У Полтаві відзначили 130-ту річницю від дня народження Євгена Коновальця

Сьогодні о 12-й годині біля загальноосвітньої школи №34 в обласному центрі відбулося вшанування пам’яті полковника армії Української Народної Республіки (УНР), командира одного з найбільш боєздатних її підрозділів – Корпусу Січових Стрільців, першого голови Організації українських націоналістів (ОУН) Євгена Коновальця (1891-1938). Ця подія була приурочена до 130-ї річниці від дня народження військового й політичного діяча (14 червня) та стала однією з низки просвітницько-меморіальних заходів, які провели та ще проводитимуть у державі на виконання постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році».

Місцем зібрання 34-ту школу обрали невипадково. По-перше, заклад розташований на бульварі, що носить ім’я видатного борця за незалежність України, по-друге, саме на фасаді цієї школи розміщена інформаційна (анотаційна) пам’ятна дошка Євгенові Коновальцю. Її було відкрито в грудні 2020 року. Як зазначив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Олег Пустовгар, на Лівобережжі вона – перша цьому військовому та політичному діячеві. І у вересні в школі планують провести просвітницький захід, на якому дітям повідають, кого з видатних українських діячів і чому було вшановано таким чином. Подібні, до речі, у Полтаві вже відбувалися – у військовому коледжі та інших навчальних закладах.

Цього дня до відзначення ювілейної дати долучилися депутати міської ради, представники УІНП, політичних партій та громадських організацій, жителі мікрорайону. Почесну варту біля пам’ятної дошки несли члени Всеукраїнської громадської організації «Сокіл», одягнені у форму армії УНР. Людям нагадали про внесок, який зробив Євген Коновалець у визвольну боротьбу свого народу, поклали квіти до меморіалу.

 

 

 

 

 

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах