24.01.2023 - 00:36

У Полтаві відкрили школу пілотів військових дронів «Крилаті»

В Україні відкрилась професійна школа військового навчання управлінню БпЛА «Крилаті». Перший курс стартував 20 січня. Заняття проходитимуть у Києві та Полтаві, а згодом у Львові, розповів співзасновник школи Андрій Балонь.

Курс розробили для військовослужбовців, які вже мають досвід керування дронами, аби вони розвинули свої навички та опанували нові технології. Заняття триватимуть 5 та 10 днів залежно від поточних навичок учасників. Головний акцент інструктори роблять на FPV-керування, програмування борта на автономні місії, різні тактики пілотування та роботи в групі. Також курсанти розширять знання з РЕБ – РЕР. Базове навчання відбуватиметься на симуляторах, потім учасники перейдуть до льотної практики, а насамкінець складатимуть іспит.

Заняття проводитимуть нинішні пілоти з багаторічним досвідом застосування БпЛА в бойових умовах на різних ділянках фронту починаючи ще з 2014 року. 

За словами Андрія Балоня, після 24 лютого «Крилаті» почали розробляти власний військовий безпілотник. Коли дрон був створений і пройшов випробування, команда вирішила започаткувати школу навчання керуванням БпЛА різних типів. Розробка навчального курсу тривала пів року. Кілька місяців школа працювала в тестовому режимі — за цей час навчання пройшли кілька десятків військовиків. 

Місією відкритих центрів Андрій Балонь називає не тільки отримання знання, а й обмін досвідом між пілотами, які беруть активну участь у бойових діях. Глобальна ж мета школи – створити пласт із сотні пілотів, які керують дронами різного рівня. На думку співзасновника школи, згодом такий підхід допоможе створити умови для контрнаступу та відвойовування окупованих територій. 

– Як показує формування в теперішніх підрозділах різних родів військ окремих підрозділів для аеророзвідки і штурмового безпілотного спрямування, потреба у фахівцях буде постійно зростати. Тож поява шкіл, навчальна функція — це якраз безумовна необхідність і запорука того, що в нас буде масштабування цих фахівців, – пояснив актуальність навчання керуванню БпЛА Андрій Балонь.

Аби зареєструватися на курс, військовослужбовець повинен заповнити анкету. При відборі організатори віддаватимуть перевагу пілотам із досвідом керування дронами, а також звертатимуть увагу на функції та потреби підрозділу. Після опрацювання заявки військовик отримає від школи підтвердження, яке зможе надати своїй військовій частині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах