9.08.2022 - 17:13

У Полтаві стартувало обласне «Свято меду» (фото)

Сьогодні в Полтаві, неподалік від зупинки «Вул. героїв-чорнобильців», розпочалося щорічне «Свято меду». Традиційний, нині вже 26-й, захід, організовано обласною громадською організацію «Спілка пасічників». Він триватиме чотири дні – із 9 по 12 серпня. На відвідувачів тут чекають із 8-ї до 17-ї години.

Свою продукцію запропонувати полтавцям та гостям міста запросили 14 бджолярів. Вони представляють колишні Новосанжарський, Карлівський, Козельщинський, Зіньківський, Великобагачанський та інші райони області.

Як розповіла очільниця ГО Наталія Сенчук, меди на солодкому ярмарку різні: липові, гречані, соняшникові, з різнотрав’я тощо. Нерідко можна побачити поєднання, наприклад, липи з акацією, чорнокленом та ін.

– Липи не так багато, як хотілося, однак є. Багато меду – акація з липою або липа з гречкою. Торік було посіяно чимало гречки від Лохвиці до Гадяча. Але гречка слабо виділяла нектар, і вийшов соняшник із гречкою або гречка з липою. Та меди дуже смачні, ароматні, – зазначила Наталія Сенчук.

Якщо порівнювати з минулим роком, цього літа, зізнаються пасічники, «урожай» дещо гірший – складніше було добиратися до медоносних культур. Викачали відсотків на 25-30 менше від попереднього показника. Але наразі гарно цвіте соняшник. На день він виділяє приблизно по чотири кілограми нектару, із якого виходить зо два кілограми меду. Тож соняшникових солодощів розраховують отримати достатньо.

Ціни на продукцію бджільництва, як і очікувалося, зросли – відсотків на 10-15, адже збільшилися витрати на паливо, заробітну плату охоронцям та ін. На торішньому рівні залишилися хіба що оптові закупівлі. Дехто з пасічників говорить, що не здаватиме мед, бо його не так багато, як раніше. Але тим, хто планує скористатися можливістю придбати продукцію бджільництва на солодкому ярмарку, усе ж таки не варто затягувати з відвідинами. Незважаючи на те, що нинішнього року «Свято меду» не таке масове, без концерту, проте люди йдуть. Ідуть постійні покупці – хто вже куштував меди членів «Спілки пасічників», завжди закуповує їх у вподобаних бджолярів. Приводять переселенців, яких на сьогодні чимало на Полтавщині. Та й виставка-продаж товарів українських виробників, що діє поруч, приваблює відвідувачів зазирнути на «Свято меду».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Віолета Скрипнікова

Фото Віолети Скрипнікової

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах