31.10.2021 - 16:47

У Полтаві представили історії жінок, що надихають

Сьогодні в Центрі «Дія» відкрили фотовиставку-перфоманс «Моє Я. Історії жінок, що надихають». Її метою є започаткування соціального діалогу щодо популяризації гендерної рівності та розширення економічних, владних можливостей представниць прекрасної статі. Проєкт реалізує громадська організація «Інша жінка» в партнерстві з ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр».

– Наша організація працює три з половиною роки, – розповідає голова ГО «Інша жінка» Юлія Цибульська. – Для громадського об’єднання це небагато, але ми вже маємо 30+ реалізованих проєктів. Ми жіноча організація. Ми зібрали коло активних представниць прекрасної статі, які чогось досягли й готові своїм досвідом ділитися з іншими. Крім того, наші проєкти на 95% реалізовані власним коштом, тобто ми не «гранітоїди», не чекаємо, що нас хтось профінансує – донор, зовнішній інвестор тощо, ми спроможні самостійно виділити гроші на такі заходи. Ця виставка, серед іншого, теж повністю профінансована учасницями, членкинями ГО «Інша жінка» в Полтаві. Ми є найбільшою громадською організацією Полтавщини, що сповідує гендерну рівність. У нас є це в статуті, це основний наш напрямок. Ми адвокатуємо це питання через освітні проєкти, тому що, коли не змінюємо менталітет та свідомість людей, дуже складно говорити про гендер, позаяк існує дуже багато стереотипів, багато зайвого, емоційного навколо цих питань. Гендерна рівність – це про можливості для всіх незалежно від статі, віку, досвіду, інклюзивності тощо. Коли я спілкуюся з жінками, розумію, що нам завжди здається, що ми чогось не варті. І такий «комплекс самозванця» йде лейтмотивом у житті, мабуть, кожної з нас. Просто хтось про це говорить, а хтось про це мовчить. Тут ми зібрали жінок, які сміливо розповідають про свій досвід, готові ділитися. Так у нас буде більше вольових моделей, на які можна дивитися, наслідувати, надихатися, вчитися. Кожна з нас має унікальний власний досвід незалежно від того, у якій сфері працює, чим займається. Ми всі можемо вчитися одна в одної. Це – як книжку читати. Спілкуючись із людиною, ти розумієш, що: а) ти не сам, б) будь-яка перешкода, можливо, уже подолана кимось. У нас є жінки, які подужали онкохвороби, і вони розповідають про це, мотивують інших не здаватись. У нас є ті, які переживали важкі розлучення, залишалися сам на сам зі своїми проблемами з дітьми на руках… У принципі, місія нашої організації в тому, щоб жінки підтримували одна одну, а не навпаки.

У фотовиставці зібрано історії 31 феміни: 10-х із Олександрії, тому що саме в тамтешньому представництві народилася ідея заходу, 10-х із Полтави та 11-х із Кременчука. Ці успішні жінки, які зуміли самореалізувати себе в різних сферах: політиці, бізнесі, fashin-індустрії, культурі та ін., відчули своє призначення, драйв і готовність публічно розповісти свою історію. Кожен, хто відвідає виставку, матиме змогу не тільки ознайомитися на ній з фотографіями героїнь префомансу, а й прочитати про персональні секрети успіху, цінності жінок, послухати аудіорозповідь від першої особи. А сьогодні під час відкриття гості мали ще й можливість особисто поспілкуватися з кожною з тих, чиї історії представили широкому загалу.

– У нас є Наталія Сичова, яка займалася організацією цієї виставки, завдяки якій вона відбулася. Також дякуємо голові Полтавської обласної ради Олександрові Біленькому за надану можливість зробити цю виставку в Центрі «Дія». Це дійсно красива, сучасна локація, як і наша виставка. Нам підходить, – усміхається Юлія Цибульська.

В обласному центрі експозиція буде розгорнута впродовж наступних трьох тижнів, ознайомитися з нею зможе будь-хто, відвідавши Центр «Дія». Далі фотовиставка «помандрує» на Харківщину, Львівщину.

– Ми вирішили, що ця експозиція повинна крокувати країною. Ми відкриваємо свої представництва в різних регіонах, і це гарний привід зібрати всіх, познайомити з нашою організацією, її діяльністю, – зазначає очільниця громадської організації та додає, що цього року «Інша жінка» відкрила вже вісім нових представництв. І планує створювати їх надалі, зокрема у Києві, Одесі, Естонії, тобто стати не тільки всеукраїнською, а й міжнародною організацією.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Віолета Скрипнікова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах