7.01.2023 - 10:03

У Полтаві нагородили переможців конкурсу “Кобищанські замальовки”

6 січня в Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу “Кобищанські замальовки”, організованого до Дня української писемності та мови.

Любителям українського слова пропонували написати твір малої форми з використанням фразеологізмів, використаних Панасом Мирним у своїх творах. Нагороди переможцям – сертифікати на відвідування музею.

Директорка музею Світлана Завалій зазначає, що, організовуючи конкурс, колектив мав на меті популяризацію не лише творчого доробку письменника, а й музею як осередку просвітництва на Кобищанах.

11 робіт, представлених на конкурс, – різні за формою та змістом. Більшість із них – думки про сьогодення, є казки з повчальним фіналом, є роздуми з елементами фентезі. Кожна – особлива та емоційна.

Положенням конкурсу було передбачено суперництво в різних вікових категоріях, тому маємо по кілька перших, других та третіх місць.

Перші місця вибороли Валентина Рибаченко (“Гра на кіс”), Станіслав Дмитренко (“Ледачий заєць”) та Поліна Щербак “Лист до пропащої сили”. Другі місця – Артем Дробенко (“Сновидіння безодні страху”), Михайло Громико (“Завжди є вихід”), Максим Лебідь (“Нотатки малого Матеуша”), Вероніка Омельченко (“Мишеня”). Треті місця здобули Мар’яна Кадук (“І на нашій вулиці”), Дмитро Георгіївський (“Неопалима купина”), Анна Теличко (“Зимова казка”), Тимофій Таценко “Мої роздуми над сьогоденням”).

За І місце кожен із переможців отримав сертифікат на безкоштовне відвідування літературно-меморіального музею Панаса Мирного протягом року для своєї родини (до 4-х осіб); за ІІ місце – сертифікат на театралізоване дійство в колі друзів “НадзвиЧАЙні історії в садибі Панаса Мирного” (до 10 осіб); за ІІІ місце – сертифікат на відвідування етнографічного свята на садибі Панаса Мирного (на вибір, на дві особи).

Короткий огляд робіт, які отримали перші місця:

1. Гра на “кіс” – театральна програмка спектаклю з цікавими персонажами: Мармулядка, Рися, Курчата, пані Галина, Буся та Пуся, Дорогенька, Нахаба. Ці персонажі – жінки, гра яких повинна відповісти на вічні соціальні питання, як-от: “Хіба полюють кішки, як годівнички повні?”. Цікаво було б подивитися сам спектакль.

2. “Лист до пропащої сили” – звернення у формі листа до країни-агресорки з риторичним для мільйонів українців питанням: “Нащо ж ти, шпичка тобі в око, відпустила дітей своїх війною на мою землю” та з відповіддю-твердженням “Згинуть вороженьки на чужій землі, неоплакані, непоховані… І прийде тоді каяття, та вороття не буде “.

3. “Ледачий заєць ” – казка про родину зайців-братів, яка завдяки золотим рукам (чи, пак, лапам) і любові до праці двох старших братів має достаток та повагу серед лісових мешканців. Наймолодший Левко ледачкував, любив жити не тужити. Заради самоствердження залишає домівку в пошуках кращого життя. Пройшовши випробування життєвими ситуаціями, Левко повертається в рідну домівку з розумінням родинних цінностей.

Колектив літературно-меморіального музею Панаса Мирного планує продовжити конкурс “Кобищанські замальовки” вже весною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах