16.11.2020 - 18:26

У міській раді Полтави працює сходовий підйомник для людей із інвалідністю

Після чисельних тестувань і додаткових налаштувань у приміщенні Полтавської міської ради нарешті повноцінно запрацював сходовий підйомник для людей із інвалідністю. Його встановили для того, щоб маломобільні групи населення мали можливість легко підніматися на другий поверх будівлі. На придбання та монтаж цієї системи з міського бюджету виділили близько 475 тис. грн.

Як зазначив заступник міського голови Сергій Рекотов, ідея встановлення такого підйомника виникла майже рік тому, але реалізувати її змогли не одразу:

– На жаль, бюрократичні процедури й проведення тендера зайняли більше року. Цей підйомник виготовлений в Італії, тому потрібно було багато часу, аби доставити його та встановити. Епідемія COVID-19 теж внесла свої корективи. Але нині вже все працює.

За інформацією пресслужби Полтавської міської ради, підйомник обслуговуватиме підрядна організація, яка має відповідний сертифікат на роботу з ліфтовим обладнанням. Наразі триває процедура укладання договорів.

Як розповів технічний директор ТОВ «Норматрейд» Олександр Білоус, підйомник розрахований на 250 кг, має дистанційний пульт керування та обладнаний табличками з інструкціями щодо використання.

Регіональна представниця Всеукраїнського громадського об’єднання Національної Асамблеї людей із інвалідністю Ірина Твердохліб розповіла про ідею створення сходового підйомника та проінспектувала його роботу:

– Із США, де в нас проходило навчання щодо інклюзивної освіти й створення фізичної доступності, де нам розповідали, як співпрацюють влада та громада, я привезла до Полтави купу нових ідей. Із ними й прийшла до міської влади. Звернулася з питанням, чи можна будівлю, пам’ятку архітектури, облаштувати так, щоб усім було зручно. Разом із комітетом доступності, управлінням архітектури почали досліджувати це питання. Головне – політична воля. Нині позитивні зрушення в приміщенні є. Їх, мабуть, важко досягати, але ми бачимо хороші результати. Раніше на першому поверсі будівлі був облаштований туалет для людей із інвалідністю. Нині ми оцінюємо роботу сходового підйомника, який налаштували плавніше рухатися та скоригували швидкість. Уже є проєктна документація для облаштування туалету для людей із інвалідністю на другому поверсі. Наша 200-річна будівля буде зручною для усіх.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах