3.03.2021 - 22:18

У березні газ полтавцям надходитиме від «постачальника останньої надії»

Із 1 березня ТОВ «Полтавагаз збут», яке забезпечувало газопостачанням 349 тисяч побутових клієнтів у Полтаві та області, через невиконання вимог Кодексу газотранспортної системи припинило постачати газ населенню. Про це повідомили на Фейсбук-сторінці газопостачальної компанії «Нафтогаз України».

Оплату за блакитне паливо, яким скористалися в лютому, споживачі мають здійснити ТОВ «Полтавагаз збут» до 10 березня. Реквізити для оплати в цьому випадку незмінні. А от за нинішній місяць необхідно буде вже заплатити «Нафтогазу України» (дані для розрахунку надійдуть із платіжками). Саме ця компанія, відповідно до Правил постачання природного газу, обслуговуватиме в березні полтавців як постачальник «останньої надії» (ПОН). Це, нагадаємо, тимчасовий механізм страхування побутових споживачів, і користуватися ним можна не більше, як 60 днів на рік. Цього часу вважається достатньо, щоб клієнти, які раптово втратили постачальника, не залишитися без блакитного палива, поки не перейдуть до нової газопостачальної компанії.

Що робити мешканцям Полтави?

Для безперебійного користування газом у майбутньому полтавці мають обрати ринкового постачальника газу та приєднатися до нього. Станом на сьогодні в Україні блакитне паливо побутовим споживачам надають понад 50 компаній. Обрати одну з них та порівняти ціни можна на онлайн-ресурсах «ГазПравда» або «Газотека».

Якщо полтавець бажає стати клієнтом ГК «Нафтогаз України» як постійного постачальника, йому необхідно подати заявку на приєднання. Зробити це можна онлайн (на сайті gas.ua чи у Приват24) або офлайн (у відділеннях Ощадбанку чи ПУМБ).

Клієнту треба заповнити коротку форму та надати мінімальний перелік документів: паспорт (лише за умови подачі заявки у відділеннях банку), індивідуальний податковий номер, документ про право власності на житло та згоду співвласника, якщо право власності оформлено на кількох співвласників житла (шаблон заяви – на сайті gas.ua у розділі «Стати нашим клієнтом»), а також надати свій EIC-код (16-значний персональний газовий номер об’єкта).

Скільки коштує блакитне паливо в «Нафтогаза України»?

Гранична ціна на блакитне паливо в лютому та березні регулюється постановою Кабінету Міністрів України №25 від 18 січня 2021 року та не може перевищувати 6,99 грн/куб. м. Але як ціновий лідер «Нафтогаз України» встановив іще меншу вартість продукту для своїх споживачів (за рахунок мінімальної власної націнки). Тож у рамках тарифного плану «Місячний» ціна на природний газ для побутових потреб у березні становить 6,86 грн/куб. м із ПДВ, без вартості розподілу (доставки). Вартість блакитного палива для клієнтів ПОН – 6.99 грн/куб. м із ПДВ, без вартості розподілу (доставки).

Водночас на сайті «Полтавагаз збуту» зазначили, що з 1 квітня товариство знову зможе на конкурентних умовах запропонувати своїм споживачам блакитне паливо.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах