12.01.2022 - 17:45

У 1-й лікарні Полтави відкрили відділення екстреної допомоги

Сьогодні в 1-й міській клінічній лікарні обласного центру відбулося відкриття відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги. Про це повідомили в міській раді. Задля його створення реконструювали старі приймальне, пульмонологічне відділення й травматологічний пункт. Роботи в опорному медичному закладі, яким урядом було визначено 1-шу МКЛ Полтави, розпочали в грудні 2020 року. Відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України відділення розташували на першому поверсі. Тут забезпечено швидку комунікацію з відділенням анестезіології та інтенсивної терапії, операційними, діагностичними підрозділами.

Нове відділення має площу 1000 кв. м (проти 73 кв. м колишнього приймального відділення лікарні). У ньому працюватимуть травмпункт, палати інтенсивної терапії, консультативно-оглядові кабінети, оперблок, палати з ліжками для тимчасового перебування пацієнтів (до 24 годин), ізолятор для інфекційних хворих, палати для осіб із поведінковими розладами, процедурна, гіпсувальна кімнати, рентген-кабінет, лабораторія, кабінети ендоскопії, УЗД, комп’ютерної діагностики.

– У відділенні є своя логістика та відповідні зони. Наприклад, зелена зона – це місце, де пацієнти звертаються самостійно за консультацією чи допомогою. Є реєстратура, кімнати для медпрацівників, охорони, роздягальня, кімната для очікування, щоб не створювати черги й розмежувати потоки пацієнтів, – зауважила очільниця закладу Ганна Селькіна.

Фінансували роботи з реконструкції з державного й міського бюджетів. Загалом проєкт обійшовся в понад 75 млн грн.

– Держава за програмою президента спрямувала сюди 33 млн грн, більшість із яких використали на закупівлю обладнання. Незабаром лікарня має отримати від держави також ангіограф і МРТ, – розповів присутній на відкритті т.в.о. голови Полтавської обласної державної адміністрації Дмитро Лунін.

Нове відділення стало одним із найбільш технологічних у нашому регіоні, повідомили в ОДА. Його обладнано новітньою апаратурою, серед якої – цифровий рентгенологічний апарат, комп’ютерний томограф, аналізатор газів крові, апарат УЗД, центральна станція моніторингу та ін.

1-а міська клінічна лікарня обслуговує понад 560 тисяч населення Полтавської територіальної громади. Тут відбувається понад 10 тисяч госпіталізацій на рік (із гострою хірургічною, терапевтичною, травматологічною, неврологічною патологіями, гострим мозковим інсультом), понад 3 тисячі операцій.

 

 

 

 

 

 

 

 

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах