21.12.2020 - 20:48

Стали відомі дата й ціна участі в пробному ЗНО-2021

Сьогодні Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив інформацію щодо вартості й часу проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Реєстрація для участі в ньому відбуватиметься з 5 по 19 січня включно. Пройти її зможе кожен, хто забажає, на сайті відповідного регіонального ЦОЯО. Вартість випробування різнитиметься залежно від регіону й становитиме від 195 до 255 грн. Це пов’язано з особливостями організації тестування, зокрема ціною друку, доставки матеріалів тощо.

– Маємо зазначити, що цьогоріч вартість проведення пробного ЗНО стала дещо вищою порівняно з попереднім роком. Чому так? По-перше, це зумовлено зменшенням очікуваної кількості тестувань; по-друге, підвищенням оплати праці працівників І тарифного розряду. Так, через складну ситуацію з поширенням Сovid-19 у 2021 році кожний учасник/кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО, а отже, кількість тестувань значно зменшиться, унаслідок чого одиниця послуги стане суттєво дорожчою. Також маємо зауважити, що наразі оплата праці осіб, залучених до проведення пробного ЗНО, не висока, проте кількість таких працівників значна, і кожен із них працює не менше п’яти годин. Не варто забувати й про процедуру оцінювання й отримування результатів. Зокрема, під час проведення пробного ЗНО будуть утворені експертні комісії з питань установлення порогу «склав/не склав» і визначення результатів учасників пробного ЗНО за рейтинговою шкалою 100-200 балів та експертні комісії з питань визначення результатів учасників пробного ЗНО за шкалою 1–12 балів. А для того щоб кожний учасник/кожна учасниця міг/могла отримати свій результат в означених рейтингових шкалах, ми підтримуємо роботу сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання», – повідомили в УЦОЯО.

Виниклі незручності національний та регіональні центри оцінювання якості освіти вирішили учасникам тестування компенсувати. Для цього їм нададуть додаткові можливості. Так, будь-хто з учасників пробного ЗНО зможе завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів для зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року й пройти тестування вдома. Після цього можна буде внести свої відповіді у форми на спеціальний сервіс для визначення результатів. Крім того, для учасників будуть підготовлені офіційні відеокоментарі до завдань пробного ЗНО-2021: експерти Українського центру докладно проаналізують кожне завдання й порадять, як отримати найвищий бал.

Основна сесія ЗНО-2021, нагадаємо, триватиме з 21 травня по 15 червня.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах