11.05.2021 - 22:23

Що в Держпродспоживслужбі порадили полтавцям для уникнення непорозумінь при нарахуванні за газ

До Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області неодноразово надходили звернення споживачів щодо виникнення заборгованості за використанний газ, невідповідності фактичних показників лічильника та зазначених у квитанції на сплату. Найчастіше така ситуація виникає в результаті ненадання або не своєчасного надання оператору газорозподільчих мереж (у випадку з обласним центром ідеться про АТ «Полтавагаз» – прим. автора) фактичних показів лічильника.

Щоб уникнути непорозумінь при нарахуванні за спожитий газ та отримувати рахунки лише за фактичними показами лічильника, полтавцям необхідно виконувати свій обов’язок – своєчасно передавати покази лічильника. Такі зобов’язання споживачів передбачені п. 4 гл. 4 розд. ІХ Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП № 2494 від 30 вересня 2015 року. Передавати покази слід щомісяця – 1 числа знімати їх і на протязі п’яти діб (по 5 число включно) доводити до відома оператора ГРМ у спосіб, визначений договором розподілу природного газу. Це стосується всіх без винятку побутових споживачів, у яких установлений лічильник.

У разі неотримання оператором ГРМ у визначений термін необхідних даних та за умови, що лічильник газу не оснащений засобами дистанційної передачі інформації, фактичний обсяг розподілу та споживання природного газу по об’єкту визначається на рівні планового місячного обсягу споживання на відповідний період, що розраховується з огляду на групу споживання користувача послуги, із урахуванням вимог вищезгаданого кодексу. Якщо за підсумками наступного місяця споживач своєчасно надасть покази лічильника газу, формування обсягу розподілу та споживання блакитного палива здійснюється з урахуванням цих даних.

За матеріалами Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах