7.05.2021 - 23:05

У Полтаві оголошено конкурс на спорудження пам’ятника Симонові Петлюрі

В обласному центрі проходить відкритий архітектурний конкурс на спорудження пам’ятника Симонові Петлюрі. Про це повідомили на сайті облдержадміністрації.

Глава Директорії та очільник військ Української Народної Республіки народився в Полтаві. Тут минули його дитинство та юність. 1900 року він вступив до лав Революційної української партії та розпочав політичну діяльність, ставши організатором перших протестів семінаристів проти утисків влади. Активний учасник українського руху, громадський діяч, публіцист, очільник об’єднаних національних збройних сил, талановитий військовий стратег і дипломат, Симон Петлюра зробив вагомий внесок в історію українського державотворення.

На сьогодні в обласному центрі є п’ять локацій, пов’язаних із життям видатного полтавця, що стали місцями реалізації мистецьких проєктів, просвітницьких турів і презентацій, «Петлюрівських читань», конкурсу пісень Української революції, якій, до речі, цього року виповнюється рівно століття. Меморіальну дошку Симонові Петлюрі вперше в місті встановили на старому корпусі Полтавської державної аграрної академії. Колись ця будівля належала духовній семінарії, де здобував освіту відомий український націоналіст. Це було 2006-го, а 12 років по тому з’явилася меморіальна дошка й на будинку №7/22 по вул. Симона Петлюри, де свого часу проживав полтавець. Наступним же етапом вшанування знаменитого земляка має стати спорудження йому пам’ятника.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах