31.10.2020 - 19:22

Сам собі контролер

Одним із проблемних аспектів житлово-комунального господарства є діяльність пов’язана із благоустроєм.
І стосується «проблемна ділянка» благоустрою не тільки бездіяльності уповноважених органів, які за компетенцією мають їх вирішувати, але й торкається засад контролю, який держава встановила у разі невиконання такими органами своїх посадових обов’язків.
За приписами норм чинного законодавства відповідальними органами у сфері благоустрою є органи місцевого самоврядування. Органи місцевого самоврядування «слідкують» за додержанням порядку, стандартів, норм та правил у сфері благоустрою і одночасно здійснюють власні повноваження, які спрямовані на врегулювання місцевих проблем у питаннях пов’язаних із благоустроєм.
Як проконтролювати роботу органів місцевого самоврядування?
Перший спосіб – звернутися до поліції. За статтею 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення органи поліції уповноважені на складення протоколу на посадових осіб органів місцевого самоврядування.
Проте, розглядати справу на основі протоколу поліції у силу статті 219 Кодексу про адміністративні правопорушення будуть ті ж самі органи місцевого самоврядування.
Малоймовірно, що органи місцевого самоврядування притягнуть самі себе до адміністративної відповідальності.
А чи існує інший шлях притягнення до відповідальності органів місцевого самоврядування?
Як пише «Комунальний Лоєр», згідно статтей 8, 39 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» № 2807 – XII від 06.09.2005 року (далі – Закон про благоустрій) державний контроль за дотриманням законодавства у сфері благоустрою території населених пунктів здійснюється місцевими державними адміністраціями.
Порядок здійснення державного контролю у сфері благоустрою населених пунктів визначається цим Законом (йдеться про Закон про благоустрій ) та іншими законодавчими актами.
Про які саме законодавчі акти йшлося у статті 39 Закону про благоустрій невідомо. В інших законодавчих актах знайти механізм реалізації контролю місцевими державними адміністраціями також не вдалося. Відсутні такі положення стосовно контролю і у базовому Законі про місцеві державні адміністрації.
Тоді як виглядає на практиці «державний контроль у сфері благоустрою»?
Для прикладу, сільський голова грубо та тривало порушує законодавство у сфері благоустрою. Ви готуєтесь, збираєте докази та надсилаєте звернення до місцевої державної адміністрації. Державна адміністрація Ваше звернення вивчає, переадресовує до сільського голови. Він обіцяє письмово держадміністрації владнати питання, а держадміністрація нотує Вам його «обіцянку» та за підписами одного із заступників голови держадмінстрації Ви отримуєте відповідь, що Ваше питання там колись вирішиться.

Більше інформації Ви можете прочитати у статті Коновала В’ячеслава «Державний контроль чи паперова фікція?»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах