31.10.2020 - 19:39

Споживачі-щасливчики

Українське законодавство цікаве тим, що на тлі низьких доходів громадян воно називає наших співвітчизників «незахищеними верствами населення», «вразливими групами населення» або «малозабезпеченими особами» тощо.
Оскільки кожний із нас є потенційним споживачем товарів та послуг законодавство вирішило і тут диференціювати споживачів, в тому числі і з-поміж пільгової категорії.
За інформацією веб-сайту «Комунальний Лоєр», у зв’язку із прийняттям парламентом нової редакції Закону України «Про ринок електричної енергії» у 2017 року, на законодавчому рівні закріпилося поняття «вразливий споживач».
Водночас термін «вразливий споживач» вживався всього лише декілька разів і не роз’яснюється у жодному іншому нормативно-правовому акті.
Слід зазначити, що і критерії для розмежування, і чіткого пояснення «хто ж такі вразливі споживачі» у інших нормативно-правових актах також відсутні.
Відповідь на питання «хто ж такі ці вразливі споживачі» Кабінет Міністрів України повинен був ще давно пояснити шляхом прийняття постанови, яка б запровадила певний порядок, а саме – перерахувати категорії споживачів, описати їх спосіб обліку, передбачивши умови за яких надається їм адресна допомога, а також визначивши менш безболісний механізм відключення таких споживачів від електропостачання.
Проте, станом на сьогодні Кабінетом Міністрів України не прийнято такого акту про «вразливих споживачів» (не кажучи вже про адресну допомогу і спецпорядок по їх відключенню від електропостачання).
Але виникає кілька запитань:
1) що робити тим громадянам, які мають на сьогодні пільги по сплаті електричної енергії та не належать до переліку «вразливих споживачів»?;
2) що робити тим громадянам, у випадку, якщо їх пільги будуть зупинені (як демонструє практика) черговим Законом України «Про Державний Бюджет» на відповідний рік, а громадяни не будуть включені до переліку «вразливих споживачів»?
Вирішити дану проблему допомогла б зміна статті 61 Закону України «Про ринок електричної енергії», а саме замість порядку визначення «вразливого споживача» Кабінетом Міністрів України вказати у тексті статті 61, що «вразливі споживачі» – це побутові споживачі, яким надаються соціальні послуги згідно Закону України «Про соціальні послуги» та побутові споживачі, які мають право на пільги, а також споживачі пільги яких розраховуються від середньомісячного їх доходу/доходу членів сім’ї/господарств.
Але чи буде це так?

Про це і не тільки Ви можете прочитати у статті «Вразливі споживачі чи невразливі пільговики?»

Юрист-практик
Коновал В’ячеслав

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах