16.09.2020 - 20:53

Робота Програми медичних гарантій: що змінилося за п’ять місяців

Відбувся онлайн-брифінг Національної служби здоров’я України «Робота Програми медичних гарантій у Північному регіоні: що змінилось за 5 місяців для лікарів та пацієнтів». За оприлюдненою на ньому інформацією, з початку впровадження програми, тобто від 1 квітня 2020 року, 390 закладів, що надають спеціалізовану допомогу, екстрену та медичну допомогу при COVID-19 у Полтавській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях, отримали понад 5,17 млрд грн.

На Полтавщині в рамках Програми медичних гарантій 68 закладів уклали договори на 2,15 млрд грн (із них уже отримали від НСЗУ понад 1,22 млрд грн), на Сумщині 77 закладів уклали договори на 1,67 млрд грн (одержали понад 964 млн грн), на Харківщині 170 закладів уклали договори на 3,72 млрд грн (отримали 2,08 млрд грн), на Чернігівщині 75 закладів уклали договори на 1,67 млрд грн (одержали понад 900 млн грн). Загальна сума контрактів НСЗУ та 390 спеціалізованих медзакладів, із яких 10 – приватної форми власності, – понад 9,21 млрд грн.

Під час онлайн-брифінгу директорка Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Вікторія Мілютіна зазначила: «Важливо чітко дотримуватися клінічного маршруту пацієнта з COVID-19 при госпіталізації до медичних закладів. НСЗУ постійно моніторить завантаженість лікарень. Певні медзаклади перевантажені такими пацієнтами, водночас інші – з незначною кількістю хворих. І це – відповідальність місцевої влади. Саме вона має раціонально сформувати маршрут пацієнтів із COVID-19, щоб усі ресурси використовувалися рівномірно, забезпечити рівномірне навантаження на медичні заклади.

В Україні близько 500 закладів отримують із 1 квітня фінансування від Національної служби здоров’я України на відкладених умовах. Із них 62 заклади – у регіонах, якими опікується Північний міжрегіональний департамент. Ці лікарні зобов’язалися протягом шести місяців виконати всі вимоги НСЗУ, зокрема бути забезпеченими відповідним медобладнанням, кваліфікованими фахівцями. Цей термін спливає 30 вересня. Відповідно, 1 жовтня ті заклади, які не виконали умови, не отримають оплату за пакетом. Для Нацслужбі здоров’я є критично важливим, щоб до цього терміну заклади екстреної медичної допомоги виконали умову по «Централі-103».

Директорка департаменту комунікацій Національної служби здоров’я Тетяна Бойко наголосила, що зміни в медицині здійснюються в інтересах пацієнта: «НСЗУ використовує кожну гривню, виділену на надання медичної допомоги, раціонально й на користь хворому. Щоб отримати спеціалізовану медичну допомогу безоплатно, пацієнту потрібно мати направлення свого сімейного або лікуючого лікаря. Що ж до екстреної допомоги, то її хворому нададуть без направлення чи декларації з доктором.

Медзаклад не має права відмовити в наданні допомоги, якщо в пацієнта є електронне направлення. Екстрену медичну допомогу можна отримати без направлення і без декларації. Якщо хворому безпідставно відмовляють у наданні медичної послуги або вимагають гроші за послуги, які оплачує НСЗУ за Програмою медичних гарантій, це є порушенням договору (між службою та закладом). У такому разі пацієнт може звернутися до контакт-центру Нацслужби здоров’я України за номером 16-77 або залишити скаргу на сайті НСЗУ. Ми вже подали до Національної поліції 21 пакет документів щодо порушень. Ще 300 запитів направлено до закладів охорони здоров’я для з’ясування обставин по зверненнях громадян щодо порушення їхніх прав на медичне обслуговування за ПМГ».

Директор Сумської обласної дитячої клінічної лікарні Ігор Змисля під час заходу сказав: «Наші пацієнти мають бути задоволені, бо вперше виконано обіцянку безоплатного надання медичної допомоги хворому. Наш заклад ставить акцент на пацієнтоорієнтованість. На всіх етапах надання допомоги ми відкриті до всієї родини, а не тільки до нашого маленького пацієнта. На рівні усіх відділень. Наш заклад дуже змінився. Встановлювали нове обладнання, згідно з вимогами НСЗУ. Реформуючи заклад, оптимізували штат працівників. Це значно зекономило наші кошти. Ми постійно вдосконалюємося, навчаємося, щоб бути кращими для наших пацієнтів. Готові приймати хворих із усіх регіонів».

А генеральний директор Харківського обласного центру онкології Денис Скорий наголосив: «Змінився принцип фінансування медичного закладу. До 2019 року воно відбувалося за кошти обласного бюджету. Важелі у виділенні грошей були в депутатів облради, представників обласних адміністрацій. Від стосунків із ними залежало фінансування. Зараз нові умови, нові вимоги та орієнтири. Ми працюємо за принципом «що робиш, те й маєш». Більше й краще лікуєш пацієнтів – більше маєш коштів. Лікування онкохворих – вартісне. Завдяки реформуванню на сьогодні забезпечені 90-95% препаратів хіміотерапії. Кожен пацієнт може отримати їх безоплатно. Усі процеси прозорі».

За матеріалами Національної служби здоров’я України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах