18.11.2022 - 14:00

Приватизація Єдиного майнового комплексу державного підприємства «Жовтневий спиртовий завод» на Полтавщині

фото Жовтневий спиртзавод приватизація

З вересня в Україні розблокована мала приватизація. Непрацюючі підприємства, які стояли роками, отримають новий шанс на розвиток, вдосконалення та процвітання. Придбання об’єктів державного майна – це можливість для старту, розширення та модернізації власного бізнесу, створення нових робочих місць та наповнення державного бюджету інвестиціями.

Одними з найпопулярніших об’єктів для бізнесу є комбінати хлібопродуктів (КХП) та спиртзаводи.

У грудні цього року  відбудеться онлайн-аукціон з приватизації державного майна Єдиного майнового комплексу Державного підприємства «Жовтневий спиртовий завод», що розташовується в Полтавській області, місто Карлівка, вул. Полтавська, 3. Карлівка знаходиться в Полтавському районі, відстань до обласного центру – 50 км, населення міста – понад 14 000 осіб.

ЄМК ДП «Жовтневий спиртовий завод» був побудований в 1870 році та має багаторічну історію виробництва спиртової продукції. Після створення, у червні 1996 року, Державного концерну спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт», завод було передано до Полтавського обласного державного об’єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості концерну «Укрспирт». В 2019 році проведено ремонт на підприємстві – повністю замінено бражну колону, відремонтовано ректифікаційну колону, теплообмінну апаратуру, встановлено обладнання для зневоднення спиртовмісної суміші, та автоматизовано апаратне відділення. 31 березня 2020 року отримано ліцензію на виробництво спирту етилового денатурованого, а 2 квітня 2020 року, після 11 років простою, отримано першу продукцію. Важливо, нові власники ЄМК отримають ліцензії та дозволи, які підприємство мало і до процедури приватизації.

До складу активу входять:

  • будівлі та споруди – 93 одиниці, площею 13 502,7 м²;
  • транспортні засоби – 23 одиниці;
  • обладнання, устаткування, інвентар та інше рухоме майно – 506 одиниць;
  • 7 земельних ділянок загальною площею 90,1994 га, які належать на праві постійного користування ДП.

Варто зазначити, що на балансі підприємства перебувають об’єкти, які не підлягають приватизації: 2 захисні споруди цивільного захисту та малосімейний гуртожиток.

Онлайн-аукціон з умовами відбудеться 7 грудня 2022, цінові пропозиції приймаються до 6 грудня 2022 року. Стартова ціна лоту – 31 238 703 грн. Посилання на об’єкт – http://surl.li/dsidh

Онлайн-аукціони успішно проходять по всій Україні, окрім тимчасово окупованих територій або тих, де ведуться бойові дії. Непрацюючі та неефективні підприємства, які роками не приносили доходу державі, переходять у власність приватного бізнесу, що гарантує створення нових робочих місць, а виробництво та продаж продукції гарантують сплату податків до державного бюджету та підтримку економіки в складні для країни часи.

 

Український бізнес вмотивований будувати та відновлювати країну, адже приватизація – це гарантія економічного розвитку та процвітання держави в майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах