7.06.2023 - 16:41

Понад 20% захисних споруд на Полтавщині непридатні для використання

У п’ятницю, 2 червня, тобто наступного дня після трагедії біля укриття в Києві, працівники Головного управління ДСНС України в Полтавській області, Головного управління Національної поліції в регіоні та органів місцевого самоврядування відповідно до розпоряджень центральної влади почали обстеження захисних споруд, які розташовані в області, на доступність, готовність до використання за призначенням та оснащення спеціальним майном. За 5 днів 60 оперативних груп перевірили всі 100% укриттів – майже дві з половиною тисячі об’єктів. Про це на брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини повідомив начальник відділу організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України в області Олександр Мусійко:

– Обстеження фонду захисних споруд були оперативними, тривали і вдень, і вночі, люди перевіряли готовність укриттів під час сигналу повітряної тривоги. Станом на 9.00 сьогодні всі укриття на Полтавщині перевірені, близько 100 виявилися зачиненими. Понад 20% визнані непридатними для прийому населення. Основні причини цього – незадовільний технічний і санітарний стани, невідповідність вимогам до захисних споруд. Деякі об’єкти були підтоплені.

За результатами оглядів фахівці сформували відповідні акти, які передані власникам захисних споруд, органам місцевого самоврядування для вживання заходів реагування.

Надалі робота комісії буде продовжена, зокрема оглядатимуть укриття, які були зачинені або непридатні до використання на предмет усунення зауважень.

За словами Олександра Мусійка, за останній рік в області збільшилася кількість захисних споруд цивільного захисту на 500 об’єктів. Процес нарощування фонду розпочався 24 лютого 2022 року й не припиняється. Усі укриття нанесені на інтерактивну мапу, яку постійно оновлюють.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах