1.03.2023 - 10:50

Полтавських шанувальників історії та кіно запрошують долучитися до нового проєкту

Полтавський літературно-меморіальний музей Панаса Мирного започатковує проєкт «Кіно на садибі Панаса Мирного». За словами молодшого наукового співробітника закладу, полтавської екскурсоводки Наталії Скорик, мета зустрічей-кінопоказів – популяризація кіномистецької сторінки в історії Полтави та регіону.

Анонс заходу, опублікований на сторінці музею Панаса Мирного, інтригує: «Чи знаєте Ви, коли відбувся перший публічний кіносеанс на українських землях? А як називався перший український звуковий фільм? Хто з відомих полтавців грав у першій кіноопері в українському кіномистецтві?».

Цікаво? Приходьте в садибу письменника на 12.00 у суботу, 4 березня на першу зустріч-кіноперегляд.

У рамках проєкту гостей знайомитимуть із українськими фільмами з «полтавським слідом»: зняті на Полтавщині та за участі полтавських акторів, режисерів. Перший, який пропонують до перегляду, настільки тісно пов’язаний із нашим краєм, що більше складно й уявити.

Кіноопера «Наталка Полтавка» режисера Івана Кавалерідзе – це екранізація опери Миколи Лисенка, створеної за однойменною п’єсою Івана Котляревського. Головні ролі у фільмі зіграли полтавка за народженням Катерина Осмяловська та Степан Шкурат, який з’явився на світ у Кобеляках. Історія цієї стрічки також цікава. Та й стрічок було дві…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах