20.06.2024 - 08:08

Полтавські ветерани можуть долучитися до діяльності «Театру ветеранів»

18 червня в Києві відбулася презентація нового проєкту Сил територіальної оборони ЗСУ («ТРО Медіа») та столичного Театру Драматургів «Театра ветеранів».

Як зауважив начальник управління комунікацій командування Сил ТРО Олексій Дмитрашківський, цей проєкт має на меті надати можливість колишнім та чинним військовослужбовцям, членам їхніх родин через мистецтво театру переосмислити свій досвід, знайти нові шляхи самовираження та взаємодії з суспільством.

На сьогодні до «Театру ветеранів» долучилися вже воїни та їхні рідні з різних регіонів: тут представлений Київ, Чернігів, Бахмут та інші міста нашої країни. Якщо в полтавців є бажання, вони також можуть приєднатися до проєкту.

Загалом у театру – три місії. Перша – це творче та емоційне відновлення українських воїнів. «Театра ветеранів» – це фактично інноваційний простір психологічної реабілітації. Друга місія – це створення повноцінного мистецького продукту, текстів і вистав, що зможуть гідно презентувати історії українських воїнів на міжнародних арт-майданчиках, достукатись до світової спільноти засобами сучасного театру, дати змогу бачити події російсько-української війни очима найбільш переконливого свідка – українського громадянина-захисника. Третя місія – це сигнал українському суспільству: люди з травматичним бойовим досвідом – це потужне джерело креативного творення, енергії розбудови та змін. За умови правильного адміністрування громадські інституції можуть ефективно інтегрувати ветеранів у суспільно значущі проєкти, створювати різновекторні зв’язки та знижувати рівень напруги в суспільстві.

Впродовж двох місяців ветерани з першої навчальної групи, заняття для якої вже розпочалися, вивчатимуть основи драматургії, акторської майстерності, напишуть і поставлять свої перші п’єси. До занять залучені психологи.

Прем’єра вистав відбудеться в серпні-вересні 2024 року. Побачити їх зможуть не лише в Києві – театр гастролюватиме.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах