1.09.2021 - 15:47

Полтавщина першою в Україні переходить на е-лікарняні

Полтавська область першою в нашій державі переходить на електронні лікарняні. Про це на своєму Телеграм-каналі повідомив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

– Тепер замість безкінечних черг та бюрократії – один візит до лікаря та декілька кліків. Ось так працює Paperless! Автоматично, прозоро та зручно для всіх: пацієнтів, роботодавців, медиків і працівників соцзахисту, – написав очільник ОДА.

Запровадження проєкту, ініційованого міністерствами цифрової трансформації, охорони здоров’я, а також Національною службою здоров’я, покликане суттєво економити бюджетні кошти, зменшувати корупційні ризики під час видачі листків тимчасової непрацездатності та спрощувати страхові виплати.

Як отримати е-лікарняний?

Щоб одержати електронний лікарняний, людина повинна прийти на огляд до медика. Той створить в електронному вигляді висновок про тимчасову непрацездатність. Цей документ одразу потрапляє до відповідного реєстру Пенсійного фонду. Саме тут безпосередньо й формуються лікарняні, за якими пацієнтам надійдуть виплати. Підтвердження цього люди отримуватимуть повідомленнями на свої телефони.

– Наразі зі 100 медичних закладів Полтавщини запровадили е-лікарняні 98. Ще два – обласний центр терапії залежностей та обласний заклад з надання психіатричної допомоги – продовжать формувати паперові листки непрацездатності, поки триває перехідний період, – ідеться в повідомленні голови облдержадміністрації.

Переглянути перелік тих медичних закладів регіону, що вже запровадили в себе лікарняні в електронному вигляді, можна тут.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах