11.07.2024 - 16:17

Полтавцям рекомендують засинати до 23-ї години

Сон відіграє ключову роль у підтримці здоров’я та нормальної роботи нашого організму. Фахівці вважають, що до 23 години починається фаза повільного сну, у цей час мозок встигає відновлюватися, що позитивно впливає на всі системи організму. Так, якщо лягати вчасно, то покращиться пам’ять, і мозок працюватиме набагато краще.

Критично важливі факти про сон.

🔹Сон піклується про серце

Під час фази глибокого сну серце відновлюється, стабілізується дихання, артеріальний тиск знижується до 20% (останнє – наш природній спосіб запобігання інсультам і серцевим нападам). Якщо глибокого сну мало, серце страждає в першу чергу.

🔹Під час сну ми вчимося

Усі події та засвоєні висновки протягом дня мозок зберігає в короткостроковій пам’яті, а от під час сну він їх, умовно кажучи, розкладає по поличках довгострокової пам’яті, а короткострокова звільняється для нових знань. Такий-от вам рецепт “ясної голови” на ранок.

🔹Сон покращує концентрацію

Відновлений після сну мозок вміє ігнорувати все, що не стосується найбільш важливого завдання на даний момент. Отже, брак сну – це не тільки гарантія факапів на роботі, а й найчастіша причина автомобільних аварій, побутових травм і… підгорілих омлетів.

🔹Краще спимо – менше хворіємо

Під час якісного сну наш організм виробляє антитіла та цитокіни (це такий білок, який бореться з запаленнями та стрессом). Менше сну – менше сили протистояти захворюванням. От воно вам треба?

🔹Сон корисний для фігури

По-перше, під час якісного сну виробляється лептин, який протягом дня дає нам сигнал, коли ми достатньо поїли (ті, хто мало спить, з’їдають більше). По-друге, під час сну будуються й відновлюються м’язи, тобто, якщо ви вдень гаруєте в спортзалі, але спите мало, користі від залу – майже нуль.

Як правильно спати? Прописні істини, але повторити не гріх.

Перше правило сну – жодних екранів за дві години до. Їх світло збуджує мозок, який починає “думати”, що зараз день і час активності. Замість екранів – “тепле” світло лампи й книжка. Помітите різницю вже на наступний ранок!

🔹Спимо в дуже темній і прохолодній кімнаті.

Вироблення мелатоніну, який відповідає за якісний сон, блокується світлом. Інвестуйте в штори “блекаут”. А ще під час сну наше тіло охолоджується на декілька градусів, тож чим прохолодніше в кімнаті, тим комфортніше тілу під час сну. А щоб засинати й не мерзнути, радять вдягнути шкарпетки.

🔹Якщо все «на нервах» і тривожні думки замість сну – це ваша нова реальність, допоможуть:

☑прогулянки перед сном,

☑заспокійлива музика,

☑важка ковдра для аутистів (дивіться в інтернеті),

☑безпечне місце для сну! (Регулярний сон «на калідорі» для особливо тривожних і відчуття суб’єктивної безпеки набагато кращі, ніж безсоння в розкішній спальні),

☑похід до психіатра за заспокійливим, а не самолікування. Іноді виснаженому організму треба допомогти.

🔹Режим і ритуал

Намагайтеся лягати в один і той самий час і перед сном робити одні й ті самі речі (це може бути душ і улюблений лосьон для тіла, або обійми, або та сама книга з дитиною або без, або йога, або трав’яний чай). Ритуали дають мозку сигнал налаштовуватися на відпочинок.

За матеріалами Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах