11.07.2024 - 16:45

Полтавці більше не можуть купувати деяку тютюнову продукцію

Від сьогодні в Україні заборонений продаж сигарет та електронних сигарет з ароматизаторами. Крім того, на всіх упаковках тютюнових виробів для куріння мають бути розміщені комбіновані медичні попередження.

Як повідомили в Головному управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, відповідно до закону України №1978-XI, який набув чинності рівно рік тому, від 11 липня 2024 року з продажу мають зникнути ароматизовані сигарети, тютюн для самокруток, електронні сигарети та рідини до них, а також сигаретні упаковки з неналежним маркуванням.

Закон давав час на реалізацію залишків тютюнових і нікотинових виробів, введених в обіг до набрання чинності відповідними положеннями, але не довше за 12 місяців від дня набуття чинності цим документом. Цей термін сплив, і відсьогодні вказані заборони повністю набули сили.

Тепер усі упаковки тютюнових виробів для куріння мають бути з оновленими медичними попередженнями: на 65% площі найбільшої сторони пачки має бути розміщено зображення хвороб, спричинених курінням, і текст, який застерігає від шкоди та наслідків куріння. Для людей, які прагнуть позбутися залежності, на пачці розміщено QR-код — посилання на безоплатний сервіс Центру громадського здоров’я щодо надання допомоги з відмови від вживання тютюну “Я кидаю курити!”.

Також від 11 липня заборонено продаж ароматизованих сигарет та е-сигарет.

Рік тому набули чинності статті 10 та 10-1 закону № 1978-IX, що передбачають заборону продажу сигарет, тютюну для самокруток, рідин до електронних сигарет із ароматизованими добавками. Окрім того, було встановлено:

  • заборону низки добавок (наприклад, вітаміни) до тютюнових виробів та е-сигарет, які могли вводити споживачів в оману щодо наслідків вживання цих виробів;
  • вимоги до складу рідин для е-сигарет;
  • вимоги щодо звітності виробників і дистриб’юторів тютюнових виробів та е-сигарет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах