10.12.2022 - 09:12

Полтавців запрошують до першої благодійної книгарні з продажу вживаних книжок

«Книжкові Сили України» – перша благодійна книгарня з продажу вживаних книжок в Україні. Її основна діяльність – це допомога Збройним силам України, започаткована в липні 2022 року. Проєктом опікується команда благодійного фонду «Коммон гуд», що в перекладі – «спільне благо».

Члени команди познайомилися між собою в Маріуполі на спільній роботі, хоча походять із різних куточків України: Полтави, Львова, Миколаєва, Житомира та Києва. Після початку повномасштабного вторгнення росії переїжджали п’ять разів і потроху роздавали власні речі, аби щоразу менше перевозити з собою. Ідея проєкту виникла влітку, коли один із друзів команди пішов добровольцем на фронт, роздавши свої книги знайомим.

– Ми створили цей проєкт для поширення культури буккросингу в Україні – обміну вже прочитаних книг для допомоги ЗСУ, – повідомили ініціатори. – Плануємо бути благодійними до нашої перемоги та доти, доки триватимуть відновлювальні роботи у визволених містах. Кожного місяця команда оголошує офіційний збір. Це може бути дрон, ремонт обладнання, тепловізори, бронежилети, старлінки, акумулятори. Це те, чого найбільше потребують зараз військовики з тих підрозділів, із якими ми співпрацюємо.

Будь-хто охочий, хто має власні друковані книги, – може стати благодійником, як придбавши книжку, так і задонативши її нам. Одна книга може приносити нескінченну кількість пожертв, якщо її будуть повертати на платформу щоразу після прочитання новим власником. Задонатити можна книги різних жанрів та різними мовами, окрім російської.

Усього за два тижні роботи сайту користувачі продали пів тисячі книг. Таким чином, був закритий перший збір на ремонт дрону аеророзвідки. Наступний збір відкрито на дизельні генератори та зарядні станції для п’яти підрозділів ЗСУ – на 100 000 грн. На сьогодні третина суми вже зібрана.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах