29.07.2020 - 17:48

Полтавців запрошують безоплатно перевіритися на гепатит

Завтра, 30 липня, на Театральній площі в обласному центрі відбудеться вулична акція, під час якої кожен, хто забажає, зможе перевіритися на гепатит. Захід стартує о 12.00. Присвячений він Усесвітньому дню боротьби з гепатитом. Як повідомили на сайті Полтавської міської ради, на площі працюватимуть такі локації:

  • консультативний пункт інфекціоніста,
  • консультативний пункт фахівця тату-салону та салону краси,
  • мінімайданчик «Міфи та факти про гепатит»,
  • виїзна амбулаторія, у якій можна буде пройти безоплатне тестування на гепатит С. Аналіз робиться швидко, для нього достатньо краплі крові.

Акція відбуватиметься з дотриманням усіх карантинних вимог.

Минулорічні перевірки по Полтаві показали наявність захворювання в 9% протестованих осіб.

Для довідки. Гепатит С – небезпечне інфекційне захворювання, що призводить до онкопатології або цирозу печінки. Воно може протікати як у гострій, так і в хронічній формі й відрізнятися різним ступенем тяжкості. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, заразитись гепатитом С можна здебільшого через кров (уколи, переливання крові, що не пройшла скринінг, процедури в стоматолога, манікюр, педикюр, статеві контакти тощо). Противірусні препарати дозволяють повністю виліковувати це захворювання в понад 95% випадків. Але, за інформацією Міністерства охорони здоров’я, в Україні лише близько 6,5% людей знають, що вони хворі на гепатит С.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах