7.02.2022 - 12:59

Полтавці підтримали відмову від «вічного вогню»

Розміщена на сайті міської ради петиція полтавця Сергія Антоненка щодо відмови від газу для «вічного вогню», розташованого на Меморіалі солдатської слави в обласному центрі, а також біля пам’ятного знаку героям-авіаторам у Авіамістечку, набрала кількість голосів, потрібну для того, аби її розглянули органи місцевого самоврядування. За 21 день із 90, відведених для збирання підписів, петицію підтримали 267 осіб (із мінімум 250-ти необхідних).

Свою позицію автор подання обґрунтував так: 2021 року на оплату газу для «вічного вогню» було витрачено 300 тис. грн, на 2022-й в бюджеті закладено 1,2 млн грн. Блакитне паливо в Полтавській області наразі видобувають із виснажливих родовищ, а пошук нових вимагає багато ресурсів.

– Спалювання газу, тобто підігрівання повітря, є нераціональним та неефективним витрачанням податків, тим більше під час енергетичної кризи. І це не має відношення до прояву пам’яті чи цінності, – написав Сергій Антоненко й запропонував виділено кошти направити натомість на проєкти соціального, медичного змісту для населення або/та впровадження інфраструктури з окремого збору та переробки/утилізації відходів. Окрім того, він зауважив, що в деяких містах України вже відмовилися від «вічного» вогню на газу або вмикають його раз чи кілька на рік.

Міський голова Олександр Мамай, своєю чергою, відповідаючи на питання журналістів щодо даної петиції, зазначив, що наші діди та прадіди дуже багато зробили в колишній війні й «ми зобов’язані знайти ці кошти, щоб «вічний вогонь» був символом – символом пам’яті тих наших пращурів, які вибороли перемогу. Нехай це зі сльозами на очах, але це величезне свято. Тому все-таки, я думаю, доки я буду міським головою, «вічний вогонь» буде на Монументі слави постійно».

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах