10.06.2021 - 13:00

Полтавці отримали змогу використовувати електронні трудові книжки

Від сьогодні в Україні набув чинності закон щодо ведення обліку трудової діяльності працівників в електронній формі. Про це повідомили в пресслужбі Пенсійного фонду. Закон №1217-IX опублікували в офіційному виданні «Голос України» три місяці тому. Ним запроваджується облік трудової діяльності в електронній формі, що дозволяє полтавцям відтепер не оформляти/не вести паперові трудові книжки.

Водночас у державі ще п’ять років триватиме перехідний період, тобто в цей час можна буде використовувати як паперову, так і електронну трудову книжку. Упродовж цих років ПФУ має внести до Реєстру загальнообов’язкового державного соцстрахування відсутні дані про трудову діяльність громадян (відомості з паперових трудових книжок). Це робитимуть із використанням відсканованих або оцифрованих копій трудових книжок із обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису. Після цього роботодавець буде зобов’язаний видати працівникові на руки під підпис оригінал паперової трудової книжки.

За наявності в реєстрі застрахованих осіб повної інформації про трудову діяльність пенсію за віком громадянам будуть призначати автоматично (без звернення) від дня, наступного за днем досягнення пенсійного віку.

Також за людиною зберігають право відстрочити вихід на пенсію (розмір виплат при цьому буде підвищено на 0,5-0,75% за кожний повний місяць роботи після досягнення пенсійного віку).

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах