9.11.2021 - 13:14

Полтавці долучилися до радіодиктанту національної єдності

В Україні відбувся ХХІ радіодиктант національної єдності, до якого долучилася й Полтавщина.

Фахівці управління Держпраці в області, наприклад, узяли участь у цій всеукраїнській акції вперше.

А от у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара такий захід проводять із 2014 року. І одна з нинішніх учасниць радіодиктанту – працівниця закладу Вікторія Піскова – 2019-го посіла третє місце, допустивши в тексті лише одну помилку.

Загалом участь у національній акції взяло понад 60 тисяч осіб – і це тільки тих, про кого було відомо до старту.

Текст роботи зачитував автор – письменник Юрій Андрухович. За його словами, це був початок майбутньої книги – роману або збірки оповідань, який тепер однозначно необхідно закінчити. До диктанту ввійшли перші 199 слів із твору. Працювати над книгою автор почав місяць тому й уже неодноразово змінював написане – «це була 25-та (або 35-та) версія». Більше того, перед радіодиктантом письменникові довелося задовольнити побажання організаторів щодо нарощування складності тексту, бо його версія була більш простою.

– Текст дуже гарний, але автор надиктовував його занадто швидко. Двічі доводилося залишати місце, щоб при перечитуванні вписати слово. Це в гаджетах можна встигнути набрати, ручкою – довше, особливо коли хочеш одразу зробити все красиво. Це по-перше. По-друге, диктанти від Олександра Авраменка, які він читав у попередні роки, і диктант від Юрія Андруховича – це як небо та земля. Мені геть не сподобалося інтонування від письменника. Робити паузи там, де розділові знаки абсолютно точно не повинні бути, або з різними акцентами читати одне й те саме речення… Що в школі, що в університеті нас привчали до іншого. Текст диктанту й так непростий, є місця, які можна по-різному трактувати, а отже, і пунктуацію по-різному використати. Правильно там, на основній локації, казали: «Боже, як він диктує?!». Думаю, цього року охочих подати свої роботи на перевірку буде не так багато, як раніше, – поділилася враженнями випускниця педагогічного вишу Світлана Озерська.

Текст радіодиктанту для перевірки, нагадаємо, можна надіслати в письмовій формі за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001 (гриф відправлення має бути 9 або 10 листопада). Також роботи приймають онлайн у форматі jpg, tiff, png чи bmp на електронну скриньку rd@ukr.radio до 11.00 10 листопада. Текст диктанту оприлюднять на сайті Українського радіо 11 листопада об 11.00.  Перевірятимуть роботи члени спеціальної комісії. Ті люди, котрі напишуть без помилок, отримають подарунки. Результат оголосять протягом 1-2 місяців.

Послухати зачитаний Юрієм Андруховичем уривок іще раз можна на будь-яких платформах «Суспільного».

Віолета Скрипнікова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах