18.05.2020 - 10:28

Пляжному сезону – бути!

Цього літа жителі України зможуть купатися у відкритих водоймах. Про це повідомив на сьогоднішньому брифінгу головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Таке рішення було ухвалене після консультацій із фахівцями Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського Національної Академії медичних наук України.

– Ці спеціалісти підтвердили, що морська сіль разом із сонячним ультрафіолетовим випромінюванням знищує збудника коронавірусної хвороби, тому буде дозволено відкрити пляжний сезон в Україні, напевно, як і в інших країнах світу. Крім того, навіть незважаючи не те, що в прісній воді збудник має можливість виживати, за наявними даними науковців, у річках із проточною водою інфікуватися досить складно, це може бути тільки при близькому контакті, – сказав посадовець.

Відтак щодо пляжного відпочинку й біля моря, і біля річок Міністерство охорони здоров’я дозволи надаватиме. Хоча водночас рекомендує:

  • не відвідувати такі місця людям із групи ризику, тобто тим, хто старше 60 років, хто має хронічні захворювання;
  • дотримуватися безпечної дистанції з іншими особами (не менше двох метрів);
  • дотримуватися правил особистої гігієни: мити руки з милом, кашляти або чхати лише в одноразову серветку чи ліктьовий згин;
  • обслузі надягати захисні маски.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах