26.07.2024 - 18:39

Основні різновиди оцту: що знати при виборі

Оцет – це універсальна приправа з кисло-гострим смаком та характерним запахом, яка використовується для приготування різноманітних страв. Вона виготовляється за допомогою оцтовокислого бродіння спиртовмісних рідин. Залежно від рідини, що піддається ферментації, є різні види оцту. Про найпопулярніші з них докладно розповідаємо у статті.

Білий або столовий

Це найпопулярніший вид оцту, який виготовляється із зернового спирту. Готовий продукт прозорий і має чистий різкий смак. Білий оцет містить 5-7% оцтової кислоти. Зазвичай його використовують для маринування овочів, приготування маринадів та заправок для салатів. Також за рахунок високої кислотності цей засіб підходить для чищення та дезінфекції, тому широко використовується у побуті.

Яблучний оцет

Другий за популярністю різновид оцту виробляється з ферментованого яблучного соку, має характерний золотисто-коричневий колір і злегка солодкуватий фруктовий смак. У складі 5-6% оцтової кислоти. Використовується для приготування маринадів та заправок для різноманітних салатів. Деякі також застосовують яблучний оцет як косметичний засіб для приготування в домашніх умовах лосьйону, скрабу, ополіскувача для волосся.

Бальзамічний

Цей оцет було винайдено Італії. Він виготовляється з концентрованого соку білого винограду сорту «треб’яно» і витримується в дерев’яних бочках, за рахунок чого набуває складного насиченого смаку з трохи солодкуватими нотками. Традиційний бальзамічний оцет витримується щонайменше 12 років, тому коштує досить дорого. Цю приправу, яку можна придбати у маркеті важливих штук Маудау, використовують для приготування салатних заправок, глазують нею м’ясо, поливають фрукти, овочі та сири.

Червоний винний оцет

Виробляється шляхом ферментації червоного вина, має міцний пікантний смак і глибокий червоний колір. Містить 6-7% оцтової кислоти. Використовується для приготування середземноморської кухні. Особливо часто його додають у соуси, маринади, вінегрети, рагу.

Білий винний

Робиться з допомогою ферментації білого вина. Має більш ніжний і легкий смак у порівнянні з червоним оцтом. Містить 5-7% оцтової кислоти. Застосовується для приготування страв французької кухні: його додають у соуси, заправки для салатів, риби, курки, овочів.

Рисовий оцет

Виготовляється із ферментованого рису. Відрізняється м’яким та злегка солодкуватим смаком. Зазвичай використовується приготування страв азіатської кухні: суші, маринадів, заправок, соусів. Містить 4-7% оцтової кислоти. Є кілька різновидів такого оцту: білий або прозорий, червоний з терпким солодкуватим смаком і чорний з характерним димним профілем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах