5.06.2023 - 06:15

Охочих здати НМТ на Полтавщині побільшало

Сьогодні в Полтавській області розпочинається основна сесія складання національного мультипредметного тесту. Про це повідомив директор Департаменту освіти і науки облвійськадміністрації Євген Кончаковський. Вона триватиме до 23 червня. Додаткову сесію проведуть з 11 по 24 липня. Результати НМТ учасники зможуть дізнатися у своїх особистих кабінетах на сайті центру оцінювання якості освіти з 28 червня та 29 липня відповідно.

Долучитися до тестування цього року виявило бажання значно більше охочих, ніж торік – 11076 осіб проти 7961-ї, а це близько 40% плюс. Учасникам НМТ потрібно буде за 180 хвилин дати відповіді на питання з трьох блоків – для роботи з кожним передбачена година.

– З особливостей цьогорічної кампанії – у тестуванні з’явився вибірковий блок. Перші два будуть з української мови та математики, а решта дисциплін пропонується на вибір. Серед них – історія України, іноземна мова, біологія, хімія та фізика. Третій предмет учасники обирали самостійно під час реєстрації, – розповів Євген Кончаковський.

Найбільш популярною серед шкільних дисциплін в області виявилася історія України (близько 60%), на другому місці – іноземна мова (22,5%), 1,6% учасників складатимуть біологію, інші – фізику та хімію.

Щоб подолати поріг «склав/не склав», майбутнім абітурієнтам необхідно виконати не менше 10% завдань із кожного блоку.

Для проведення тестування в Полтавській області підготовлені тимчасові екзаменаційні центри. Вони обладнанні комп’ютерною технікою, забезпечені безперебійним інтернетом, мають облаштовані укриття. За кожною локацією закріплені медики. Задля безпеки місце розташування пунктів здачі НМТ повідомили лише його учасникам, батькам та іншим зацікавленим особам рекомендували не скупчуватися біля таких об’єктів.

Окрім того, цього року в Полтавській області збільшилася кількість учасників єдиного вступного іспиту на магістратуру.

– Збільшення порівняно із минулим роком – 64%. І це добре, бо в майбутньому Україні дуже потрібні кваліфіковані спеціалісти, – зазначив директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.

Тестування для таких претендентів залежатимуть від кваліфікаційної спеціальності та низки інших параметрів.

Для участі в єдиному вступному іспиті цього року зареєстровано 3000 осіб, тобто на 50% більше, ніж торік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах