13.03.2023 - 23:24

На садибі Панаса Мирного покажуть «Землю» з «полтавським слідом»

Жителів та гостей міста запрошують перегорнути ще одну сторінку кінематографічної історії Полтавщини – у рамках проєкту «Кіно на садибі Панаса Мирного» покажуть фільм режисера Олександра Довженка «Земля». Перегляд стрічка, яка також має “полтавський слід”, відбудеться 19 березня.
– Цікаво, що практично всі фільми, зняті в нашому краї, мають детективну історію створення та життя, – зазначає ініціаторка проєкту Наталія Скорик. – Ні, викрадення та вбивств не було. Хоча як сказати. Прем’єра фільму відбулася 8 квітня 1930 року. До неї стрічку багато правили. До офіційного виходу картину переглянули на 32 приватних показах. Хто був на них, поіменно не знаю, але це точно були партійні боси та чинуші від культури. І щось вони таки не догледіли! Через 9 днів після прем’єри фільм зняли з прокату з тавром «Заборонено». Причина – «натуралізм і замах на звичаї». Виявляється, Олександр Довженко приділив багато уваги сільським пейзажам та красі природи (то все наша Шишаччина). Широкі поля, стиглі яблука, великі кавуни… Це був піар приватного, одноосібного господарства. У цьому критикани побачили пропаганду куркульства як класу. Плюс фрагменти, де молода селянка, абсолютно гола, побивається за своїм загиблим коханим… Натомість у Європі фільм мав чималий успіх. Після прем’єри в Берліні про Олександра Довженка з’являється 48 публікацій, у Венеції італійські кінематографісти називають Довженка «Гомером кіно».
У срср фільм реабілітували лише 1958 року після міжнародного референдуму в Брюсселі. До речі, саме тут за опитуванням 117 видатних критиків та кінознавців із 26 країн світу фільм занесли до числа найкращих у всесвітній історії кіно. А наприкінці ХХ століття впливове міжнародне журі, визначаючи 10 найкращих кінострічок усіх часів та народів, внесла до цієї десятки «Землю» українського режисера й сценариста.
– Приходьте, буде цікаво, – запрошує Наталія Скорик. – 19 березня чекаємо в музеї Панаса Мирного. Початок – о 12:00. Вартість квитка – 30 грн. Реєструватися за телефоном 050-305-60-49.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах