15.11.2022 - 16:24

На Полтавщині запрацює хаб для підтримки роботи медійників

В Україні запрацює мережа з 10 журналістських хабів «Медіабаза», метою якої буде підтримка роботи незалежних медійників у складних умовах.

Хаби відкриваються за підтримки ГО «Інститут масової інформації» та за фінансової підтримки Посольства США в Україні.

Окрім Полтавщини, найближчий рік хаби працюватимуть в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Кіровоградській, Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській, Чернігівській та Житомирській областях.

Скористатись послугами мережі зможуть як журналісти, які проживають у згаданих регіонах, так і ті, котрі перебуватимуть там за робочою необхідністю чи навіть просто проїздом.

Хаби будуть ресурсними центрами для журналістів, де вони зможуть узяти в оренду захисне обладнання, попрацювати й передати дані, послухати цікавий тренінг, обмінятися досвідом.

– Українські та закордонні медійники мають бути захищені та забезпечені можливістю працювати навіть за найскладніших умов. Такими базовими принципами ми керувалися в Інституті масової інформації, запускаючи спільно з регіональними журналістами мережу ресурсних центрів, – заявила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.

– Ми не ставимо за мету створити десяток ідентичних майданчиків. Кожен регіон має свої особливості, специфічні потреби та вже сформовану медійну спільноту. Відповідно й хаби підлаштовуватимуть свою роботу під ті реалії, у яких перебувають. Десь потрібніші бронежилети, каски та аптечки, десь опенспейс, куди можна прийти та спокійно попрацювати, а ще десь куточок із генератором і старлінком, бо в місті постійні перебої зі світлом та інтернетом. Ми плануємо дослухатись до потреб наших колег та підлаштовувати роботу хабу так, аби бути максимально корисними для журналістів, – прокоментував старт проєкту координатор всеукраїнської мережі журналістських хабів Павло Лісниченко.

Організація онлайн та офлайн тренінгів, інтенсивів, дискусійних майданчиків, налагодження комунікації між медійною спільнотою, владою, силовиками та військовими, надання в користування засобів захисту та професійного обладнання – це далеко не вичерпний перелік завдань, які виконуватимуть хаби в 10 регіонах нашої країни.

– Ми розуміємо, що вимкнення електроенергії – один із викликів, із якими стикаються журналісти. Тому маємо на меті забезпечити робочим місцем, у якому можна буде працювати в разі відсутності світла та інтернету. Полтавський хаб – це захищений, надійний куточок для повноцінної роботи журналістів, де можна взяти в користування засоби для роботи на фронті, а також прийти й написати репортаж чи змонтувати відео. У подальшому плануємо працювати над тим, щоб полтавська «Медіабаза» стала сильним осередком для якісної роботи журналістів, – сказала координаторка полтавського журналістського хабу Надія Кучер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах