19.06.2021 - 23:56

На Полтавщині влаштували автоперегони на новій трасі

Сьогодні поблизу Решетилівки, на закритій ділянці (166-168 км) цементобетонної дороги державного значення Н-31 Дніпро – Решетилівка, уперше в Україні відбулися перегони Drag Racing на прискорення на дистанцію 402 м. У США, звідки до нас прийшов цей формат змагань, саме такою була відстань між світлофорами. Деякі автівки можуть подолати її менше ніж за 10 секунд.

У такий спосіб організатори заходу розраховували серед іншого випробувати новозбудовану трасу. Товщина шарів бетону, по якому їхали машини, – 74 см. Подібних змагань на автошляхах держави досі не проводили, розповіли на Фейсбук-сторінці Служби автомобільних доріг у Полтавській області.

– Нам приємно, що якість нашої бетонки тестували пілоти зі всієї України. Роботи на цій ділянці розпочалися у вересні 2020-го. Менше ніж за рік нам удалося повністю «з нуля» збудувати в чистому полі трасу європейського рівня. Загалом на сьогодні маємо готовими понад 60 із 80 км цього автошляху, – зазначив начальник обласної САД Іван Краповницький.

Учасники перегонів, яких нараховувалося понад 70, з’їхалися під Решетилівку з різних куточків України: Полтави, Києва, Харкова, Дніпра, Кривого Рогу, Сміли, Олександрії. Змагалися в 11 класах, залежно від потужності авто. У представлених машинах вона дорівнювала 200-1700 кінських сил. Водії намагалися показати максимальну швидкість своїх «залізних коней». Її, а також інші дані – гальмування, час реакції, час проходження ділянки – фіксували за допомогою телеметрії, в автоматичному режимі.

Під час автофестивалю працювали виставка машин, фуд-корти. По завершенні перегонів переможців нагородили кубками та грошима.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах