4.01.2021 - 20:58

На Полтавщині на дві години перекрили трасу Київ – Харків

Сьогодні біля села Засулля в Лубенському районі відбулася акція протесту, під час якої громадяни перекрили рух на дорозі міжнародного значення М-03 Київ – Харків – Довжанський. Спочатку вони рухалися лише пішохідним переходом. Але коли окремі водії стали виїжджати на своїх авто через бетонні блоки, частина мітингувальників, щоб завадити цьому, перейшла на інше місце. Деякі з них у результаті постраждали. Як розповів представник телестудії «Лубни», був випадок, коли водій на мікроавтобусі збив кількох учасників акції протесту, а одного чоловіка з тих, хто намагався зупинити транспорт, відкрити двері, навіть протягло з десяток метрів.

На таку небезпеку жителі Пирятинщини, Оржиччини та Лубенщини наражали себе, аби привернути увагу влади до занадто високих тарифів на розподіл природного газу у своїй місцевості. За словами мітингувальників, люди отримали від «Лубнигаз» рахунки на доставку блакитного палива в січні, і тарифи в них виявилися вдвічі більшими за попередні. Від початку року згідно з рішенням тарифного регулятора 1 куб. м газу зріс у ціні для споживачів послуг вищезгаданого підприємства з 1,464 грн до 2,94 грн, ставши таким чином найвищим по Україні. Окрім того, громадянам, які опалюють газом житло, додатково нарахували по 299 кубометрів, тобто плюс іще 879 грн на рік. У Національній комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, журналістам «Суспільного» повідомили, що при розрахунку тарифів на послуги з розподілу природного газу врахували недоотриману тарифну виручку облгазів за 2015-2019 роки, а також компенсацію витрат, пов’язану з різницею в цінах при закупівлі газу за ці роки.

До речі, це вже не перша акція протесту, до якої вдаються місцеві мешканці. Люди мітингували біля будівель «Лубнигазу», районної державної адміністрації, міських рад. Перекривали й трасу перед Новим роком. Але тоді на акцію протесту зібралося лише з три десятки громадян. Сьогодні ж – три-чотири сотні. Люди перекрили трасу в обох напрямках. Затор, що утворився в результаті цього, сягав ледь не 20 км, зазначали місцеві журналісти. Дехто з мітингувальників тримав у руках плакати. Місцеві жителі вимагали скасувати незаконно встановлені НКРЕКП тарифи та повернути газотранспортні мережі на території Лубенської ОТГ у розпорядження громади.

Як повідомили на Фейсбук-сторінці поліції Полтавської області, акція з перекриттям автомагістралі тривала з 10.15 до 12.20. Далі люди звільнити трасу й спілкувалися з представниками місцевої влади, яка прибула на місце, щоб домовитися про розв’язання проблеми.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах