3.12.2020 - 21:25

Міністр культури у Полтаві: де був, що казав

Сьогодні до обласного центру з робочим візитом завітав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Він узяв участь у засіданні Національного круглого столу з актуальних питань у галузі мистецтва, що проходив у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім. Миколи Ярошенка, відвідав обласну філармонію й театр ім. М.В. Гоголя. В останньому, зокрема, переглянув уривок вистави «Остання любов гетьмана». Як зізнався потім журналістам, на те, щоб побачити фрагмент постановки, не очікував.

– Це несподіванка для мене. А всі несподіванки мистецького характеру дуже приємні. Зранку я був у Гоголевому. Там теж показали невеликий спектакль. Гоголь мене сьогодні «переслідує», – із усмішкою прокоментував міністр.

Директор театру Олексій Андрієнко розповів, що п’єса «Остання любов гетьмана» була написана саме для полтавського театру, ніде інде в Україні її більше не показують.

Олександр Ткаченко повідомив, що наразі ведеться робота з надання театру ім. М.В. Гоголя статусу національного. Ініціювала цю процедуру Полтавська обласна державна адміністрація. Вона підготувала необхідні документи, розробила та направила на погодження уряду проєкт відповідної постанови, зазначив голова ОДА Олег Синєгубов. Міністр культури сказав, що влада регіону вже звернулася до нього з цього питання. Але його повинна розглянути спеціальна науково-методична рада.

Надання певного статусу закладам, які розвивають українську культуру, нагадаємо, входить до другого етапу реалізації державної програми «Велике будівництво в культурі». Окрім того, у рамках нього відбувається відновлення музеїв та культурних пам’яток. Із полтавських наразі мова йде про два об’єкти. Це краєзнавчий музей ім. Василя Кричевського та філармонія. Остання – довгобуд, позаяк її реконструюють уже п’ятий рік.

– Проблеми з фінансуванням, які були, ми вирішуємо. Але звертаємося до держави щодо співфінансування, аби завершити об’єкт уже 2021 року. Усі підстави для цього є, бо фактично роботи – на завершальному етапі, – розповів очільник облдержадміністрації.

Залишилося відремонтувати фасад, закупити обладнання. На це треба додатково 52 млн грн.

Що ж стосується музею, то під час відвідування його президентом України останній поставив завдання реставрувати заклад. Фасадну частину вже зробили. Тепер слід братися до внутрішнього оздоблення. На нього необхідно 105 млн грн і кілька років для втілення задуманого. Проєкт передбачає роботи у вестибюлі та залі урочистостей, монтаж систем пожежної, охоронної сигналізацій, відеонагляду, опалення та кондиціонування, сантехнічні, електротехнічні роботи.

Керівник міністерства зауважив, що реалізувати все це планують на умовах співфінансування з обласним бюджетом. Щоб залучити кошти на обласну філармонію та краєзнавчий музей, влада Полтавщини подала відповідні пакети документів на фінансування з державного бюджету, Державного фонду регіонального розвитку та через згадану вище національну програму.

– Експертна рада розглядатиме об’єкти, подані до програми «Велике будівництво в культурі», за кількома чинниками – не тільки щодо їхнього стану, а й спроможності підвищити кількість глядачів, відвідувачів, включення до туристичних маршрутів, історичної, культурної цінності. Ця програма розрахована на кілька років, – зазначив Олександр Ткаченко.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах