Понад 75 тис. км планують подолати на тролейбусі ентузіасти з Чехії. Транспорт для цього – Solaris Trolino 12 AC – вони вже придбали. Це так званий гібрид, який, окрім електродвигуна, оснащений двигуном внутрішнього згорання. Відтак між містами транспортний засіб рухатиметься на дизелі, а в населених пунктах приєднуватиметься до електромережі та заїжджатиме в депо для обслуговування.
Як зазначили на сайті www.trolejbusem.cz, маршрут розбитий на шість етапів і має охопити всі шість континентів. Першою ініціатори події збираються підкорити Євразію. У червні-вересні поточного року, за 90 днів, вони проїдуть майже 13 тис. км із Брно до Владивостоку через Польщу, Білорусь, Україну, Росію, Казахстан та навколо Китаю. На цьому шляху зроблять 256 зупинок. Одна з них буде в Полтаві, тут хочуть побачити гравіметричну обсерваторію, музей дальньої авіації, історичний центр. Відвідини міста заплановані на 15 червня, на 2159 км навколосвітнього тролейбусного пробігу. Також в Україні мандрівники збираються оглянути місто-супутник Чорнобильської атомної електростанції Славутич, власне, сам Чорнобиль, Київ, Лубни, Харків.
Якщо все вдасться, у 2022 році тролейбус-мандрівник вирушить до Америки, де пройдуть другий та третій етапи навколосвітньої подорожі (це близько 30 тис. км), у 2023-му – до Африки (близько 20 тис. км), у 2024-му – до Австралії (теж близько 20 тис. км) і назад до Брно.
Приєднатися до цієї подорожі може будь-хто за умови оплати поїздки(від 900 крон за добу) тривалістю мінімум п’ять днів.
Альона Зимня