6.04.2022 - 11:52

Кіберполіція застерігає полтавців від потрапляння на гачок шахраїв

Вій початку вторгнення російських військ в Україну кіберполіцейські викрили 106 осіб, які вчиняли шахрайства в інтернеті. За вказаними фактами відкрито кримінальні провадження. Найпоширенішими схемами обману були псевдоблагодійність, пропозиції з оренди житла, якого не існує, фейкові пасажирські перевезення та продаж товарів, зокрема й військової амуніції, яких немає. Також правоохоронці фіксували випадки шахрайства під виглядом організації переправлення через державний кордон чоловіків призовного віку, шахрайства під приводом надання інформації щодо безвісно зниклих громадян.

– Кіберполіція закликає громадян перераховувати гроші тільки на рахунки офіційних благодійних фондів, рахунки, указані на сайті НБУ, або через додаток «Дія». Громадянам варто за можливості надавати перевагу післяплаті за товари та послуги. Також застерігаємо від замовлення документів, що нібито дозволять перетнути кордон чоловікам віку 18-60 років. Окрім ризику потрапити на гачок шахраїв, замовникам фейкових документів загрожує кримінальна відповідальність, – попередили в Телеграм-каналі кіберполіції. А ще правоохоронці радять не переходити за посиланнями, що надходять через смс-повідомлення або месенджери, адже існує ймовірність стати жертвами фішингу.

– Користуйтесь тільки офіційним додатком «Дія» та офіційними додатками банківських установ, які дозволяють отримати виплати на картки, емітовані ними. Не вводьте на сторонніх ресурсах персональні або банківські дані. Пам’ятайте: якщо вас просять перерахувати гроші на послуги нотаріусу або сплатити комісію для отримання державних виплат, імовірно, вас намагається ошукати аферист, – застерігають поліцейські.

Громадянам, які стали жертвами шахрайства, слід повідомляти про свою ситуацію на електронну скриньку сервісної служби кіберполіції: callcenter@cyberpolice.gov.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах