2.09.2020 - 22:50

Із 1 жовтня полтавці не зможуть розраховуватися монетами в 25 копійок

Наступного місяця Національний банк України виведе з обігу монети номіналом 25 копійок та старі банкноти зразка до 2003 року. Монети перестануть бути платіжним засобом, тобто з 1 жовтня ними не можна буде розраховуватися за товари чи послуги. Наразі їх неможливо розміняти, оскільки торік припинили використання 1, 2 та 5 копійок. Завдяки ж вилучення 25 копійок із обігу ця проблема буде розв’язана, повідомили в НБУ. Громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти ці монети на монети та банкноти інших номіналів, кратних 10 копійкам, упродовж наступних трьох років:

– по 30 вересня 2021 року в усіх відділеннях українських банків;

– по 30 вересня 2023-го в Національному та уповноважених ним банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль, ПУМБ).

Гривні старих зразків, уведені в обіг до 2003 року, перестануть бути платіжним засобом в Україні та будуть вилучені з обігу також із 1 жовтня. Їх так само можна буде обміняти впродовж наступних трьох років.

Не повертатиме в обіг Нацбанк із наступного місяця й паперові банкноти номіналом 1 та 2 гривні, монети в 1 гривню 1996 року золотавого кольору. Хоча на відміну від 25 копійок та старих банкнот вони залишатимуться платіжним засобом в Україні. Просто поступово їх ставатиме все менше, а обігових монет зразка 2018 року сріблястого кольору – усе більше.

Вилучені з обігу банкноти та монети будуть утилізовані.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах