10.03.2021 - 23:56

Електронні трудові книжки: на що чекати полтавцям?

Президент України підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі», що дало старт процесу обов’язкового «оцифровування» трудових книжок. Відтепер інформацію про те, де, скільки, на якій посаді тощо працював полтавець, обліковуватимуть у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Відповідні цифрові соціальні сервіси будуть впроваджені вже через три місяці, тобто з дати набрання чинності законом, повідомило Міністерство соціальної політики.

Облік даних про трудову діяльність працівника, освіту тощо вестиме Пенсійний фонд України (ПФУ). Саме він із 2000 року відповідає за накопичення, зберігання та обробку відомостей про стаж громадян для набуття ними права на отримання пенсій і страхових виплат. Дані про роботу в попередні роки зможе внести в реєстр як сам працівник, так і його роботодавець у вигляді сканованих або оцифрованих копій трудової книжки, довідок та інших, передбачених законодавством, документів із обов’язковим накладанням кваліфікованого електронного підпису. Водночас роботодавець зобов’язаний буде продовжувати облік трудової діяльності в паперовій формі, якщо в працівника виникне таке бажання. Але зберігатиметься трудова книжка в цьому випадку саме в останнього.

Внести відомості до реєстру планують упродовж наступних п’яти років після набрання чинності законом. У цей період можна буде користуватися як паперовою, так і електронною формою обліку трудової діяльності.

Інформацію про роботу й страховий стаж полтавці зможуть отримувати у вигляді електронних документів через вебпортал ПФУ. Вони матимуть статус офіційних і можуть бути пред’явлені громадянами за потреби у формі витягів.

Окрім того, електронна трудова книжка дасть можливість автоматичного призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет на вебпорталі Пенсійного фонду України.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах