6.07.2021 - 12:03

Банки автоматично списуватимуть борги з карток полтавців

Сьогодні закінчилася відстрочка для набуття чинності наказом Міністерства юстиції, згідно з яким банки отримують право за рішенням суду й на вимогу державних і приватних виконавців автоматично списувати борги з рахунків клієнтів. Наказ № 1203/5 про затвердження порядку такого арешту коштів (він стосувався лише неплатників аліментів) Мін’юст, нагадаємо, видав ще 2019 року.

23-го ж березня 2021-го наказом № 106/5 цю процедуру було розширено. До переліку боргів, які підлягають автоматичному списанню, додано кредитні, зарплатні, комунальні, несплачені штрафи за порушення Правил дорожнього руху тощо. Причому арешт та списання було дозволено накладати навіть на так звані соціальні рахунки – пенсію, стипендію, соціальну допомогу.

Недорахуватися на своїх картках полтавці можуть сум заборгованості, які підтверджені рішенням суду, плюс виконавчий і судові збори, витрати на виконавчі провадження, штрафи та пеня за прострочення заборгованості. Якщо коштів для повного погашення боргу на рахунку недостатньо, різницю, якої не вистачило, стягуватимуть за рахунок іншого майна.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах