17.05.2021 - 11:59

Автоматичного перепризначення субсидій для полтавців більше не буде

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №420 від 14 квітня 2021 року з травня суттєво змінився порядок призначення субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг – автоматичне перепризначення такого виду допомоги від держави тепер не передбачено. Про це повідомила директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Людмила Корнієнко під час апаратної наради в ОДА.

– Тим, хто має право на одержання субсидії та отримали її до 1 травня, необхідно обов’язкового звернутися до управління соціального захисту населення чи територіальної громади з відповідною заявою з метою перепризначення житлової субсидії, – сказала посадовиця.

Заповнити потрібно буде два документи – заяву та декларацію. Відповідні бланки 14 травня наказом Міністерства соцполітики були затверджені, їх уже передали в профільні управління, і від сьогодні в області починається прийом заяв на призначення житлових субсидій. При цьому, як наголосила очільниця департаменту, поспішати, юрмитися, утворювати величезні черги в органах соціального захисту не потрібно – право на призначення виплат із травня зберігається по вересень 2021 року включно.

Серед інших змін Людмила Корнієнко назвала також те, що відтепер цей вид державної допомоги надаватимуть лише в готівковій формі. На сьогодні на Полтавщині в такому вигляді її вже отримують 87% сімей, тож зміни стосуватимуться тільки 23 тис. родин.

– Окрім того, постановою значно розширений перелік умов, за яких субсидії не будуть призначати. Це стосується, перш за все, майнового стану сім’ї, тобто підвищується адресність при наданні житлових субсидій, – зазначила Людмила Корнієнко.

Так, на допомогу держави не варто розраховувати в разі, якщо будь-хто з членів домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства:

– має у власності більше ніж один транспортний засіб, із року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа),

– має у власності більш ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житла, розташованого на тимчасово окупованій території або непридатного для проживання;

– здійснив протягом 12 місяців перед зверненням на суму понад 50 тис. грн купівлю, у тому числі безготівково або готівкою, іноземної валюти, банківських металів, оплатив послуги, здійснив внески до статутного капіталу, надав фінансову допомогу (позику);

– на 1 число місяця, із якого призначається житлова субсидія, має на депозитному рахунку кошти в сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, у якому призначається житлова субсидія (у 2021-му це 56 750 грн).

– Також із 1 травня ліквідуються комісії, створені при міськвиконкомах та райдержадміністраціях, яким було надано право як виняток розглядати в окремих випадках питання призначення субсидій. Ми проаналізували, скільки рішень ухвалили в нашій області. Близько 27%. Це найнижчий показник, – сказала директорка департаменту.

Рішення комісій стосувалися в основному виключення членів сімей, які не мешкають у домогосподарстві, що претендувало на субсидію, (приблизно 40% розглянутих випадків) та призначення допомоги в разі наявності понаднормової площі родинам, у яких – лише непрацездатні особи (приблизно 50% розглянутих випадків). Надалі такі виняткові випадки будуть аналізувати й виносити по них відповідні рішення в органах соціального захисту.

Детальнішу інформацію про призначення субсидій можна знайти на сайті Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах