30.03.2020 - 16:46

Ситуація щодо коронавірусу на Полтавщині: чи почали ПЛР-тестування, де порушували режим самоізоляції, навіщо біля лікарень з’явилися намети та чи вистачить апаратів ШВЛ і ЗІЗ

Наразі в області зафіксований лише один випадок захворювання на COVID-19 – інфікована 68-річна жителька Кременчука. Про це повідомив сьогодні під час брифінгу для журналістів голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Що ж до двох підозр (у Кременчуку та Полтаві), які станом на 28 березня не були ні спростовані, ні підтверджені, на сьогодні результати тестів полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) по них уже відомі – негативні.

Водночас у регіоні зафіксовано ще три підозри на коронавірусну інфекцію: дві – у жительок Кременчука, 34 та 69 років, а також у 29-літньої жительки Горішніх Плавнів. Висновки щодо них має зробити Полтавський обласний лабораторний центр, який відсьогодні почав діагностувати COVID-19 методом ПЛР (таке дослідження проводять лише у випадках офіційно встановлених підозр). Це, нагадаємо, стало можливо не тільки завдяки тестам із Китаю, а й закупленій місцевими підприємцями сучасній системі ампліфікації, що значно скоротить час на підтвердження/спростування даних щодо інфікування людей. Усі пацієнти, у яких підозрюють зараження коронавірусом, перебувають в інфекційних відділеннях. Їм зробили експрес-тести, які показали негативний результат. Але офіційно говорити про наявність або відсутність вірусу в організмі можна лише після ПЛР-дослідження.

– Щодо того відділення, у якому на самому початку перебувала хвора на COVID-19 (мова йде про пульмонологічне відділення Кременчуцької першої міської лікарні ім. Богаєвського – прим. автора), усі 24 хворих, які лежали в ньому, та дев’ять співробітників були перевірені за допомогою експрес-тестів. Їх результати негативні. Наразі підстав, симптомів, які б дозволити стверджувати, що ці люди інфіковані коронавірусом, немає. Спостерігатимемо за станом їхнього здоров’я, – повідомив очільник регіону.

Тим часом на самоізоляції на Полтавщині перебуває на сьогодні 2048 осіб, які прибули з-за кордону. На жаль, не всі з них дотримуються вимог щодо обмеження пересування та контактів. Порушують режим жителі районних центрів, повідомили в Головному управлінні Національної поліції області. На них було складено п’ять адміністративних протоколів. Нагадаємо, штраф за порушення вимог щодо самоізоляції може становити від 17 тис. грн до 34 тис. грн.

Крім того, уряд ухвалив рішення про обсервацію громадян, які повертаються з інших країн. У нашій області можуть прийняти близько 1000 осіб. Місць для такого ізолювання прибулих визначено кілька десятків. Це приміщення, будівлі, установи, розташовані в різних районах. Загалом вони – «поза містами, якщо брати Кременчук та Полтаву, але деякі невеликі є також тут», сказав Олег Синєгубов. Це не готелі – у тих влада планує селити лікарів, які будуть «на передовій» боротьби з COVID-19. Про харчування таких медиків, до слова, у регіоні теж подбають.

Що ж до прийому хворих у випадку розповсюдження коронавірусу, то відповідно до розпорядження головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка на Полтавщині фахівці місцевих підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій уже встановили 12 наметів біля тих медичних закладів, які призначені для прийому «першої хвилі» інфікованих пацієнтів: по два в Полтаві та Кременчуці, по одному в Горішніх Плавнях, Лубнах, Миргороді, Гадячі, Кобеляках, Карлівці, Лохвиці та Решетилівці. Як розповіла начальник сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Головного управління ДСНС у регіоні Світлана Рибалко, у цих наметах є все необхідне. Тут лікарі оглядатимуть громадян, аби визначити, чи потребують вони госпіталізації, чи можуть лікуватися вдома. Загалом же на Полтавщині для прийому хворих із COVID-19 підготовлені всі 17 відділень і лікарень, що мають профіль інфекційних. У них є все, що може знадобитися для терапії пацієнтів та захисту персоналу.

– Крім того, ми кожного дня отримуємо відповідне обладнання, і ці заклади ним поповнюються. Це, зокрема, апарати штучної вентиляції легень. У нас їх наразі 326. Наступного тижня ми також очікуємо їх надходження, – зазначив керівник ОДА.

А сьогодні вночі область отримала 4000 тисячі респіраторів, 4220 медичних масок, понад 1000 захисних костюмів, більше ніж 20 тисяч пар рукавичок, а ще пірометри, датчики, дихальні контури, бахіли. Усе це надійшло з Києва. Також цього дня Україна має одержати ще одну гуманітарну допомогу з Китаю. До Полтави її доправлять або вночі, або вже завтра. Як і попередню, її розподілять між інфекційними закладами, бригадами екстреної медичної допомоги й правоохоронними органами.

 

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах