29.03.2020 - 16:56

Пацієнти з легкою формою COVID-19 лікуватимуться вдома

Міністерство охорони здоров’я України оновило стандарти надання медичної допомоги хворим із коронавірусною інфекцією. Вони почали діяти вже відсьогодні. Зокрема, змінені алгоритми амбулаторно-поліклінічної допомоги громадянам із підозрою на COVID-19.

Відповідно до них, як повідомило МОЗ на своїй сторінці у Фесбуці, «пацієнтів із легкою формою захворювання, які не мають ризику ускладнень, а також пацієнтів, які одужують та вже не потребують цілодобового нагляду лікарів, рекомендовано лікувати амбулаторно, тобто в домашніх умовах. При цьому лікарі забезпечують постійний контроль поточного стану пацієнта та його контактних осіб за телефоном та/або можуть здійснювати виїзні консультації з дотриманням правил інфекційного контролю. Медичні працівники, які надають допомогу за місцем проживання, і контактні особи пацієнта обов’язково мають використовувати засоби індивідуального захисту. Амбулаторне (домашнє) лікування суворо заборонене в разі, якщо пацієнт перебуває в групі ризику щодо розвитку ускладнень або має симптоми, що характеризують середньо-тяжкий і тяжкий перебіг». Мова йде про ядуху, ускладнене дихання, збільшення частоти дихальних рухів понад фізіологічну норму, кровохаркання, шлунково-кишкові симптоми (нудоту, блювання, діарею), а також зміни психічного стану (сплутаність свідомості, загальмованість). При цьому зазначається, що ускладнення дихання при COVID-19 зазвичай розвиваються на другому тижні хвороби, тому медпрацівникам рекомендовано особливо активно спостерігати за хворими саме в цей період.

Ці новації, за твердженням фахівців міністерства, ґрунтуються на рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я, оновлених після поширення хвороби за межі Китаю та адаптованих до потреб системи охорони здоров’я України.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах