18.09.2021 - 16:05

Жителі та гості Полтави галушкують на Соборному майдані (фото)

Сьогодні о 12-й годині на Соборному майдані в обласному центрі стартував Міжнародний гастроетнофестиваль «Полтавська галушка». Ця страва, нагадаємо, із червня 2008 року є в Книзі рекордів України. Вага галушки-рекордсменки – 10 кг, діаметр – 43 см. На її приготування пішло 3 кг свинини, 0,5 кг цибулі, 1,5 л кефіру, 2,5 кг борошна. А ще про полтавську галушку вже складено чимало віршів і написано пісень. Одна з них, яка, до речі, відкривала фестиваль, стала його гімном. Виконала цю композицію заслужена артистка України Тетяна Садохіна. Слухачі зустріли її надзвичайно тепло.

Завітали на захід, незважаючи на негоду, тисячі городян та гостей нашого міста. Серед останніх було чимало тих, хто приїхав із інших країн світу. І ті, хто вже добре знає смак традиційної полтавської страви, і ті, хто куштував її вперше, зійшлися на думці, що галушки – то смачно, ситно й колоритно. А «Полтавська галушка» – іще й цікаво та драйвово. На фестивалі запалювали танцювальні колективи з різних куточків Полтавської області, приїхали з громад регіону і вокальні колективи, солісти. На окремих локаціях можна було поласувати класичною полтавською стравою за 40-60 грн/порція й не тільки, придбати вироби майстрів народної творчості: одяг, прикраси, посуд, картини тощо, випробувати свої сили та вправність у «Козацьких розвагах», подивитися, як володіють різними видами зброї молоді козаки, та ін.

– Сьогодні буде дуже багато сюрпризів, багато приємностей, тож залишайтеся з нами надовго, до 22-ї години вечора! – закликала відвідувачів фестивалю його засновниця Лариса Семеняга.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фестиваль продовжиться завтра, 19 вересня, на тому ж Соборному майдані об 11-й годині.

Віолета Скрипнікова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах