20.05.2022 - 13:52

Як у Полтаві відзначили День вишиванки

19 травня, як і кожного третього четверга останнього весняного місяця, Полтава разом із усією Україною відзначала День вишиванки. Традиційно в цей день пам’ятник Іванові Мазепі одягнули в спеціально створену для нього вишиту сорочку. Працівники різних підприємств та організацій теж масово вбралися у вишиванки.

У різних куточках міста відбулося чимало тематичних заходів. Так, на території аграрного університету кожен, хто хотів, міг долучитися до створення унікальної картини, для якої позувала дівчина в українському національному вбранні, або просто сфотографуватися з цією натурницею. Також тут влаштували патріотичний флешмоб, концерт за участі духового оркестру «Полтава» та інших виконавців, ярмарок продовольчої продукції, виробів народних умільців. Зібрані кошти підуть на закриття потреб Збройних Сил України. Окрім того, у закладі було передбачено чимало локацій для малечі.

Організували для дітей ігрову програму й на території парку Незалежності. Тут теж відбувся концерт, провели майстер-класи, працювали інтерактивна виставка й фотозони.

Для малечі, яка через війну вимушена була залишити з батьками свої домівки, поліцейські разом із регіональною координаторкою Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини та представниками благодійної організації «Світло надії» організували оглядову екскурсію обласним центром та фотосесію.

На Леваді цього дня діяв дитячий благодійний ярмарок. Свої вироби (прикраси, пошиті власноруч речі тощо) продавали вихованці Полтавського міського центру позашкільної освіти. Усі кошти діти планують передати на військові потреби.

 

 

 

 

Також працювало на День вишиванки й Містечко майстрів у центрі Полтави.

 

А на Театральній площі відбувся концерт «Моя вишиванка – душа України!». У ньому виступили пісенно-танцювальний ансамбль «Полтава», тріо «Вишиванка», заслужені артисти України Тетяна Садохіна, Микола Гармаш, Наталія Сулаєва, гурт «Краяни» та ін. Окрім того, полтавці та гості міста, які завітали на цей культурно-мистецький захід, мали змогу переглянути колекцію вінків Ірини Григорової в поєднанні зі збіркою старовинних вишиванок центру «Століття краси».

 

 

 

 

 

 

 

 

Іще одну колекцію – старовинних фото – представили на День вишиванки біля Свято-Успенського собору.

Альона Зимня

Фото Віолети Скрипнікової, ПОВА, ПМР, ГУ НП у Полтавській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах