7.08.2020 - 11:44

Як працюватимуть полтавські школи з 1 вересня

Новий, 2020-2021-ий, навчальний рік у Полтавській області розпочнуть 598 закладів загальної середньої освіти. Про це сказав сьогодні на брифінгу для журналістів перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін.

Це на 14 шкіл менше, ніж було торік. Таке скорочення пов’язане з реформою децентралізації, утворенням опорних закладів освіти (наразі їх у регіоні працює 67 і ще 6 планують додати до 1 вересня) та їхніх філій (таких нині 59).

– Що стосується рекомендацій щодо організації навчального процесу, ми маємо враховувати, що буде масковий режим для освітян, вимірювання температури, складання маршрутів і графіків пересування учнів у кожному закладі. Зроблено буде так, щоб шляхи різних класів не перетиналися. Батьків до школи не пускатимуть, за винятком випадків супроводу дітей, які мають інвалідність. Що стосується температурного скринінгу для учнів, його робити не планують. Педагоги перед уроками опитуватимуть дітей щодо самопочуття. Але батьки вдома повинні контролювати ситуацію. Ми будемо ініціювати, щоб таке завдання – вимірювати температуру в учнів – було в закладів освіти, але поки що це необов’язково. Що стосується пересувань дітей по школі, то процес буде так організований, щоб вони залишалися максимально в одному кабінеті. Зазнає змін розклад, щоб діти не пересікалися в коридорах, на початку уроків. У школі повинні бути антисептики, паперові рушники, контейнери для використаних масок і рукавичок, – розповів посадовець.

Крім того, він додав, що на сьогодні Полтавщина перебуває в зеленій зоні епідеміологічної безпеки, і сподівається, що так залишиться надалі, але й до переходу якоїсь адміністративно-територіальної одиниці до червоної зони та запровадження тут дистанційної форми навчання в регіоні готові.

– Були заощаджені гроші обласного бюджету. На ці кошти планується закупити комп’ютери, ноутбуки, обладнання для дистанційної освіти в тих закладах, де його не вистачало. Також створений Центр підтримки дистанційної освіти й цифрової грамотності в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського для забезпечення організаційно-методичної підтримки шкіл шляхом підготовки методичних матеріалів, рекомендацій, – поінформував Дмитро Лунін.

Підвозитимуть дітей до закладів освіти 356 шкільних автобусів, які перебувають на балансі органів управління освіти області, та 35-40 орендованих. Крім того, в нинішньому році планують придбати ще 15 шкільних автобусів, із яких два будуть пристосовані для перевезення дітей із особливими освітніми потребами.

– Що стосується підручників, то для 3-7 класів будуть закуплені нові, усі, із 1-го по 11-ий класи, забезпечені підручниками на 100%, – сказав заступник голови ОДА.

Також на місця надійшли державні субвенції для закупівлі того, чого не вистачало школам (техніки, меблів тощо). Але з освоєнням цих коштів виникла проблема – у багатьох управлінь освіти, закладів немає досвіду щодо підготовки тендерної документації, проведення закупівель. Розв’язувати її взялися під час нарад, і до кінця тижня, за словами Дмитра Луніна, усі управління та заклади освіти вже виставлять тендери на ProZorro.

– Про які субвенції ми говоримо? По-перше, це Нова українська школа, субвенція місцевим бюджетам на закупівлю дидактичних матеріалів, меблів, комп’ютерної техніки. Наша область отримала 38 млн грн на ці потреби. По-друге, придбання обладнання для їдалень, харчоблоків. На це 63 опорні заклади Полтавщини одержать 13 млн грн. Також на регіон виділено 20 млн грн по урядовій програмі «Спроможна школа для кращих результатів». На ці кошти плануються термомодернізація, закупівля високовартісного обладнання, – повідомив посадовець.

А ще нинішнього тижня Кабінетом міністрів України була ухвалена стратегія розвитку STEM-освіти. За даним напрямком Полтавщина отримала від держави 26 млн грн субвенції на 44 заклади освіти. Плюс депутатами обласної ради було виділено 21 млн грн на придбання 17 STEM-лабораторій у заклади регіону.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах