17.08.2021 - 13:01

Відкриття Сорочинського ярмарку не обійшлося без містики

Сьогодні об 11-й годині на садибі Хіврі відбулося офіційне відкриття Національного Сорочинського ярмарку – 2021.

 

 

 

Участь у ньому взяли голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, народні депутати України, представники урядових структур, дипломати, керівництво області, організатори ярмарку, герої гоголівських творів та «сам» Микола Васильович.

– Я вас вітаю зі святом. Воно відбувається напередодні дуже серйозної події для нашої держави – 30-річчя незалежності країни. Багато чого мала українська історія, багато чого буде мати. Але ті культурні традиції, ті можливості, які є в Україні, те, що ми змогли зберегти, у тому числі завдяки вам, таким традиційним ярмаркам, на якому ми сьогодні є, – це те, що ми можемо дарувати світу та Європі. На сьогодні в умовах ковіду багато що обмежується. Торік, на жаль, не було Сорочинського ярмарку. Але я бажаю, щоб у 2021 році все, чого не встигли у 2020-му, ви змогли надолужити. Бажаю, щоб із кожним роком відвідувачів ставало все більше, незважаючи на тенденцію до зменшення порівняно з 2014 роком. Миру, більше сонця, добра, досягнень кожному з вас і нашій державі. Зі святом сьогоднішнім і прийдешніми святами! – сказав Дмитро Разумков.

– Я хочу привітати всіх із відкриттям Сорочинського ярмарку. Це дуже велика подія для Полтавщини, всієї України. Наша область славиться культурною спадщиною, а народ наш – працьовитістю. Тут ми можемо побачити здобутки. Усім бажаю здоров’я та мирного неба над головою, – додав Дмитро Лунін.

– Полтавщина унікальна. Кожен куточок нашої малої батьківщини заслуговує бути занесеним до нематеріальної культурної спадщини України. Тому що ми дуже яскрава область, дуже традиційна. А те, що не працюють мікрофони… Гоголь – містичний. Ще щось буде не працювати, давайте списувати на це, на традиції нашого ярмарку, – зауважив Олександр Біленький.

 

 

Так, справді, ніби в кращих традиціях гоголівської містики, на самому початку відкриття торжища раптом проявилися проблеми з обладнанням. При тому, що техніки ретельно перевірили готовність мікрофонів, їхню роботу якраз незадовго до заходу. Головний режисер Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя Владислав Шевченко, який супроводжував високоповажних гостей і знайомив їх із історією, звичаями, досягненнями ярмарку, підтвердив: без містики жодне торжище у Великих Сорочинцях не обходиться. Що б і як би детально не було сплановано, якісь зміни все одно обов’язково відбудуться.

Віолета Скрипнікова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах