28.01.2021 - 23:46

Відбулася презентація 3D-візуалізації об’єктів культурної спадщини Полтавщини

У Полтавській облдержадміністрації представили 3D-візуалізацію об’єктів культурної спадщини. Розробляли її для пам’яток, що постійно привертають увагу туристів, уперше за підтримки облдержадміністрації та депутатського корпусу облради. Так, 3D-візуалізацію профінансували для садиби Муравйових-Апостолів, Спасо-Преображенського Мгарського монастиря, Собору Різдва Богородиці в Козельщині, Миколаївської церкви й Тріумфальної арки в Диканьці, Алеї гоголівських героїв і колишнього будинку міської думи в Миргороді, Хорольського краєзнавчого музею.

– За допомогою проєкту ми залучаємо користувача до інтерактивного знайомства з локацією, надаємо туристам відчути ефект присутності в спроєктованому просторі. У майбутньому це сприятиме збереженню пам’яток, – сказала заступниця голови ОДА Катерина Рижеченко.

– Нині ми намагаємося швидко та якісно покращити не лише стадію збереження та охорони пам’яток, а й зробити їх привабливими, що дозволяє оцифрування пам’яток. Візуалізація значно полегшує процедуру виготовлення проєктної документації, яка необхідна для проведення ремонтно-реставраційних робіт, – розповіла заступниця директора Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Інна Шерстюк.

Знайти 3D-візуалізацію презентованих об’єктів можна на платформі Ukraine OPEN або через мобільний додаток в розділі «Архітектурні пам’ятки», повідомив Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації. Загалом на платформі розміщено 150 віртуальних турів Полтавщиною та Харківщиною.

Окрім 3D-візуалізації, проєкт передбачав створення аудіогіду.

Серед потенційних об’єктів, які можуть візуалізувати в тривимірному форматі нинішнього року, – Меморіал «Голодомор – 33» у селі Мгар Лубенького району, Будинок купця 1-ї гільдії Г. Чуркіна в Кременчуці, пам’ятник-погруддя Григорію  Сковороді та садиба філософа в Чорнухах, колишній будинок окружного суду у Лубнах.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах