18.04.2021 - 15:00

Вакцина Pfizer-BioNTech – на Полтавщині. Кому й коли робитимуть щеплення

Сьогодні Полтавська область отримала 1170 доз вакцини Comirnaty виробництва компаній Pfizer-BioNTech. Про це повідомив на своєму Телеграм-каналі голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Матрична РНК-вакцина створена з використанням нової технології імунізації, фактично препарат містить у собі молекулу, яка вчить клітини виробляти коронавірусні білки, необхідні для формування імунної відповіді.

Найперше щеплення цією вакциною робитимуть персоналу й мешканцям будинків для літніх людей. Далі на черзі – працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій, прикордонники.

Інтервал між введенням доз препарату становить 21 день, остаточна ефективність виникає через тиждень після введення другої дози.

Вакцина потребує температури зберігання від -80°C до -60°C. Після розмороження може зберігатися п’ять днів при температурі +2°С до +8°С, повідомили в Центрі громадського здоров’я МОЗ України.

 

 

Щеплення третім із надісланих до Полтавської області препаратів розпочнеться вже завтра, 19 квітня. Першими вакцинують 132 особи Горбанівського геріатричного пансіонату. Працюватиме дві мобільні бригади, які пройшли відповідне навчання.

– Це тільки перша поставка вакцини Pfizer-BioNTech, іще будемо замовляти партію в кілька тисяч доз, – повідомив очільник ОДА.

Окрім того, нагадаємо, нинішнього тижня до Полтавщини надійшло майже 8000 доз вакцини CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech, а незабаром планується отримати ще понад 13000 доз препарату AstraZeneca.

Довідково. Незважаючи на те, що за даними Стратегічної консультативної групи експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я з імунізації вакцина Pfizer-BioNTech безпечна та ефективна, є конкретні групи населення, яким робити щеплення нею не рекомендується. До таких належать люди з важкою алергією, більшість вагітних жінок, осіб, які здійснюють міжнародні поїздки, які не належать до пріоритетних груп, діти у віці до 16 років, зазначили у ВООЗ.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах