21.07.2020 - 17:22

У Розсошенцях відкрили одну з найбільших на Полтавщині амбулаторій

У мікрорайоні «Садовий», що в селі Розсошенці Щербанівської об’єднаної територіальної громади, відкрили амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Вона має заввишки один поверх, загальну площу 452 кв. м і є однією найбільших у регіоні, повідомили в облдержадміністрації. За нормами тут повинні працювати сім сімейних лікарів, які обслуговуватимуть понад 10 тис. жителів.

Зводили об’єкт у рамках державної програми «Велике будівництво» при співфінансуванні з місцевим бюджетом (загалом витратили понад 13 млн грн). Він входив до переліку тих 29 АЗПСМ, що цього року мають добудувати в сільській місцевості.

– Реформа децентралізації передбачає, що послуги повинні бути максимально наближені до людей. Сільська медицина має бути якісною, доступною та швидкою. Саме тому на Полтавщині ми будуємо амбулаторії. Люди як у місті, так і в селі повинні отримувати однаково достойний рівень медичних послуг. А що таке якісна сільська медицина? Це сучасна амбулаторія, необхідне діагностичне обладнання, професійні сімейні лікарі, – наголосив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Місце для нового закладу обрали невипадково. Район густонаселений, поряд активно розбудовують мікрорайон «Садовий», у якому проживає багато молодих сімей із дітьми. Тепер місцевим жителям, щоб відвідати лікаря, отримати якісну медичну допомогу, не потрібно буде їхати далеко від дому.

На спорудження відкритого нині об’єкту пішло півтори року. Наразі тут не тільки завершені будівельно-монтажні роботи, а й завезене обладнання, меблі. Амбулаторія відповідає всім вимогам, серед іншого й доступності для різних категорій громадян, є енергоефективною й оснащеною бінокулярами, медичними центрифугами, біохімічними та гематологічними аналізаторами, апаратами для визначення рівня глюкози, аквадисциляторами та іншим необхідним медобладнанням. Відтак, як сказав на відкритті керівник ОДА, влада виконала свої зобов’язання, передала об’єкт у повній готовності до експлуатації. Тепер відповідальність – на об’єднаній громаді.

Повноцінно працювати, приймати пацієнтів амбулаторія почне за два тижні.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах